Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Sparta trumfla Olomouc, za projevy rasismu zaplatí pokutu 160 tisíc

25. června 2020 16:27 - Praha
(Aktualizováno: 25. června 2020 16:54)

Tresty se stupňují. Disciplinární komise potrestala fotbalovou Spartu Praha za nevhodné pokřiky a rasistické chování fanoušků) v utkání MOL Cupu proti Plzni pokutou ve výši 160 tisíc korun. Sigma Olomouc před týdnem za stejný prohřešek vyfasovala pokutu 120 tisíc korun.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Disciplinárka má napilno. Olomoucký klub potrestala, protože někteří fanoušci bučeli na útočníka hostů Jeana-Davida Beauguela. Sigma se po utkání za jejich chování omluvila s tím, že pořadatelská služba viníky okamžitě vyvedla. Olomouc jim na neurčito zakázala vstup na stadion a také po nich chce vymáhat pokutu. Vzhledem k tomu, že šlo o provinění několika jedinců, sáhla komise pouze k finančnímu postihu.

Hned poté přišla na řadu Sparta. Z jejího kotle se ozvalo hučení na Joela Kayambu, dalšího hráče Viktorie. Letenští zaplatí pokutu 160 tisíc korun.

Děkovačka bez Afričanů, kaňka na vítězné sérii

„Nebudeme tolerovat projevy rasismu na ligových stadionech. Také proto jsme se rozhodli k přísnějšímu trestání projevů rasismu a výhružek ze strany fanoušků," avizuje předseda komise Richard Baček.

"Proti nedávnému případu v Olomouci se sice během utkání projevy rasismu neopakovaly, nicméně šlo o masovější projev ze strany sparťanských fanoušků. Navíc jsme ještě přihlédli k výhružným pokřikům na adresu hráče Viktorky Jana Kopice a jeho rodiny," vysvětluje Baček.

Slovan přišel o dva trenéry

Disciplinárka navíc zahájila řízení se Spartou i za utkání s Baníkem Ostrava. Od návratu projevů rasismu vynechávají afričtí hráči Sparty pozápasovou děkovačku pod kotlem.

ŠKORPILŮV ZÁPISNÍK: Podještědské derby naznačilo, že to bude ještě pěkný mazec

Dohru má i karetní mariáš v derby o Ještěd. Liberec přišel v Jablonci hned o dva trenéry. Hlavní Pavel Hoftych má za dvě žluté v nadstavbě zákaz výkonu funkce na jeden zápas, trenér brankářů Marek Čech pak za červenou kartu stop na dvě soutěžní utkání a pokutu 20 tisíc korun.

Jedno utkání za druhou žlutou kartu vynechají Kuzmanovič (Baník), Malinský, Baluta (oba Liberec), Kratochvíl (Jablonec), Mareček, Kučera (oba Teplice) a Dramé (Příbram).

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..