Dlouhá děkovačka fanoušků v Ďolíčku. Zasloužili jsme si ji výkony, řekl obránce

7. července 2020 23:30 - Praha
(Aktualizováno: 7. července 2020 23:37)

Smazat tříbrankové manko se fotbalistům Bohemians 1905 v úterní finálové odvetě o Evropu smazat nepovedlo, předvedli ale skvělý výkon, nadšený Ďolíček jim po výhře 2:1 nadšeně aplaudoval. „Jsem moc rád, že jsme dokázali poslední zápas vyhrát, a ještě po takovém výkonu, který naši fanoušci ocenili," řekl obránce Martin Dostál.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Věřili jste si před zápasem, že můžete manko smazat?

Proč bychom si nevěřili, smazat určitě šlo. Měli jsme spoustu šancí už v první půli, než jsme dostali gól. Po přestávce jsme měli další šance. Bohužel postup jsme neurvali. Do zápasu jsme šli s tím, že nemusíme první minuty bláznit a zbytečně hru otevřít. Protože gól Boleslavi by naši situaci diametrálně změnil.

Což se nakonec stalo.

Po prvním gólu bylo vidět, že nám narostla křídla. Soupeře nahlodal. Byly tam další příležitosti, mohli jsme dát druhý i třetí. Jenže nás trochu zbrzdil vyrovnávací gól.

Těsná výhra bojovným Bohemians nestačila, o Evropu si zahrají Středočeši

Videorozhodčí ale zkoumal, jestli nebyl ofsajd...

Nevím, co se tam dělo, měl jsem to přes celé hřiště. Nevím, jestli ofsajd byl nebo nebyl. Pokud byl a video to neodhalilo, je něco špatně. Pokud nebyl, tak není o čem. Ale já věřím, že rozhodčí s videorozhodčím komunikují přes vysílačku i během hry, že není potřeba každou situaci zkoumat tak, že se přeruší hra. Pro plynulost by to bylo špatné. Nicméně, já jsem si s rozhodčím taky řekl své, trošku ostřeji. Bylo tam pár situací, které se nám nelíbily.

Co jste říkal děkovačce, která začala už v 85. minutě?

Jsme za to rádi. Věřím tomu, že jsme si ji zasloužili výkony, které jsme podávali hlavně v jarní části. Divákům moc děkujeme. Doufám, že to takhle bude pokračovat.

Co stojí za jarní jízdou?

Podzim se nám úplně nepovedl, měli jsme po dvaceti zápasech dvacet bodů. Nicméně nastala změna, něco se tam nastartovalo. A pokračovalo se v tom skrz zimní pauzu. Myslím, že zásadní byl příchod Matěje Pulrkaba jako gólového útočníka, jeho přínos byl nezpochybnitelný. Od přípravy a od prvního zápasu se Slavií, který se tady povedl slavně vyhrát, se všechno vyvíjí správným směrem.

Robert Neumann, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..