Kladno je z ohrožených nejvýš, straší ho však bodové rovnosti

30. května 2009 13:00 - PRAHA

Žižkov už má po nadějích, závěrečný zápas s Plzní si zahraje jako jistý sestupující z fotbalové Gambrinus ligy. Do druhé ligy však musí zahučet ještě jeden klub. Před posledním kolem sestup hrozí ještě Kladnu, Příbrami a především Zlínu. Ten se sice v závěru sezóny neuvěřitelně vzchopil, možná však ožil až příliš pozdě.

Kdo společně s Žižkovem ještě jako druhý propadne peklu? Tato otázka stále znervózňuje tři týmy, které nemají jistotu záchrany. Nejdále k ní má Zlín. Ševci ztrácejí na Příbram s Kladnem dva body a jakýkoliv jiný výsledek než výhra v Jablonci je pošle o soutěž níž. Stačit jim však nemusí ani vítězství, to když Kladno porazí Ostravu a Příbram aspoň remizuje v Brně.

„Nikdo s námi už nepočítal, a to by mohla být naše výhoda. S nožem na krku hrajeme již delší dobu a zatím tyto zápasy zvládáme. Věřím, že podobně úspěšní budeme i v Jablonci a získáme tři body,“ burcuje kapitán zlínského mužstva Ivo Zbožínek.

Příbram má výhodnější výchozí pozici, protože ví, že i bodík získaný v Brně ji definitivně zachrání. Má totiž lepší vzájemnou bilanci se Zlínem. „Venku se nám moc nedaří, ale musíme to zlomit. Nepočítáme s tím, že by nám Brno něco ulehčilo. Budeme tam jako vždy spoléhat jen na sebe a hrát do poslední minuty. V těch dáváme často rozhodující góly,“ dodává příbramský kapitán Daniel Huňa odvahu sobě i celému týmu.

Hřídel spoléhá na domácí prostředí

Kladno je sice z ohrožených zatím v tabulce nejvýš, Středočechům ovšem bod stačit nemusí. V případě bodové rovnosti by na tom byl lépe Zlín. „Ani jsme se moc nevraceli k poslednímu nepovedenému utkání v Plzni, abychom se zbytečně nedostávali pod tlak. Celý týden se připravujeme na Baník. Není sice v dobré formě, ale nastupují za něj mladí hráči, kteří se chtějí ukázat. Věříme, že navážeme na naši dobrou bilanci v domácím prostředí a ligu pro Kladno uchráníme,“ líčí kladenský kouč Martin Hřídel.

Kdyby se v posledním kole radoval z výhry jen Zlín a oba jeho soupeři prohráli, spadli by kvůli horším vzájemným zápasům s Příbramí Kladenští. Také pokud by všechny tři týmy dosáhly na stejný počet bodů, v minitabulce by nejhůře dopadlo Kladno, neboť vstřelilo méně gólů než Zlín.
Týmy ohrožené sestupem
Kladno (31 bodů)
Hraje doma s Ostravou

Co potřebuje: Vítězství je jistota. Bod či porážka mu může stačit jen v případě, že Zlín nevyhraje.

Příbram (31 bodů)
Hraje v Brně

Co potřebuje: Bod je jistota. Má lepší bilanci vzájemných zápasů s Kladnem i se Zlínem, takže v případě bodové rovnosti s jedním z nich nebo i s oběma najednou by se zachránila.

Zlín (29 bodů)
Hraje v Jablonci

Co potřebuje: Musí vyhrát, ale jen to mu nestačí. Nesmí se stát, aby zároveň vyhrály také Kladno a Příbram. Díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů se Zlín zachrání v případě, že by se rozhodovalo mezi ním a Kladnem nebo by všechny tři týmy získaly shodný počet 32 bodů.

dos, Sport.cz

  1:0 Sparta - Slovácko 1:0 dohráno
20210418T18:30:00+0200
Sparta vs. Slovácko
Sparta vs. Slovácko
Sparta
Slovácko
  0:1 Liberec - Slavia 0:1 dohráno
20210418T16:00:00+0200
Liberec vs. Slavia
Liberec vs. Slavia
Liberec
Slavia
  1:2 Brno - Pardubice 1:2 dohráno
20210418T14:00:00+0200
Brno vs. Pardubice
Brno vs. Pardubice
Brno
Pardubice
  0:1 Zlín - Příbram 0:1 dohráno
20210418T14:00:00+0200
Zlín vs. Příbram
Zlín vs. Příbram
Zlín
Příbram

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..