Inspiraci si přivezli z Ostravy. Plzeň se chystá na loučení s dlouholetým kapitánem Hubníkem

8. července 2020 12:48 - Plzeň

Inspiraci mají. Vždyť před třemi dny byli plzeňští fotbalisté v Ostravě svědky loučení Milana Baroše. Motivace jim pochopitelně také neschází, neboť i oni se chtějí rozloučit v dnešním podvečeru se svým letitým kapitánem Romanem Hubníkem podobně jako Baník se svou legendou. Výkonem, po němž fanoušci povstanou a budou nesmlouvavému bojovníkovi z Hané, jenž zanechal výrazný autogram pod třemi mistrovskými tituly Viktorie, aplaudovat vestoje. „A k výkonu chceme přidat pochopitelně i vítězství,“ přidává asistent trenéra Marek Bakoš.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zatímco Milan Baroš přišel v nedělním střetnutí Baníku s Plzní na hřiště na posledních sedmnáct minut, trenéři Viktorie zvažují, jakou porci minut odměří Hubníkovi. Ten sice z fotbalové scény neodchází a s kariérou nekončí, ale jeho plzeňské angažmá se před návratem na Hanou právě v podvečerním duelu s Libercem uzavírá.

„Mluvil jsem o tom, že chceme nad Libercem vyhrát a Roman by měl být při tom. Jedno, zda hned v základní sestavě nebo v závěru střetnutí, na trávníku bude," potvrzuje Bakoš, který s šestatřicetiletým Hubníkem řadu sezon hrál a nyní je jako Guľův asistent jeho nadřízeným.

Obránce Hubník po sezoně skončí v Plzni a vrátí se do Olomouce

„Dlouhá léta v Plzni hrál, odváděl výborné výkony, zanechal tu velkou stopu, takže fotbaloví příznivci si ho budou dlouho pamatovat. Viktorka byla v jeho éře úspěšná, on si právem vydobyl postavení, jaké má," připomíná Bakoš 122 ligových zápasů, které Hubník v plzeňském dresu odehrál, tři mistrovské tituly, jež v něm získal, a samozřejmě i starty na evropské pohárové scéně. Osmnáct v Evropské lize, sedmnáct v Lize mistrů.

Zleva slávista Ševčík a plzeňský Hubník.

Vlastimil Vacek, Právo

„Budeme mu chtít udělat poslední den mezi námi co nejhezčí," přidává se k Bakošovi i mladý záložník Pavel Bucha netající se přitom obdivem k tomu, co dlouholetý kapitán Plzně během kariéry dokázal a jaký respekt a pozici mezi spoluhráči měl.

„Vždy jsem k němu vzhlížel, protože na mě působil jako obrovský profík. Po tréninku zůstával v posilovně a odcházel mezi posledními, v kabině byl lídrem a vůdčím typem, který byl všem nápomocný," připomíná, že i proto si Hubník zaslouží před odchodem do Olomouce, kde podepsal dvouletou smlouvu, vítězné rozloučení.

Liberec čekají strategické šachy. Musíme počítat s baráží, připustil Hoftych. A LFA vyzval k nápravě „kraviny“

Podvečerní duel k tomu přímo vybízí... Liberec je totiž pro plzeňskou Viktorii víc než oblíbeným soupeřem. Vždyť v posledních patnácti ligových zápasech s ním ani jednou neprohrála, nemluvě pak o tom, že Severočeši nejspíš vyrukují ve značně improvizované sestavě.

Pokud by se totiž před ně dostal v tabulce Jablonec, čekal by na Hoftychův tým už v neděli další zápas. Tentokrát o případnou v kvalifikaci o Evropskou ligu proti Mladé Boleslavi. A protože Hybš, Chaluš a Baluta jsou dlouhodobě zranění a nad pěticí Hromada, Karafiát, Mara, Mikula a Pešek se vznáší hrozba žluté karty a následné nucené absence v partii se Středočechy, bude trenér Pavel Hoftych brát i tento aspekt při skládání sestavy v potaz.

zp, Sport.cz

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..