Živě

Costa má diplom od Cruyffa! Sparťanský pamětník je na další kariéru připravený

12. července 2020 12:14 - Praha

Praha se stala jeho druhým domovem. Stejně jako letenská kabina, kde je spolu s Bořkem Dočkalem posledním pamětníkem mistrovského treble z roku 2014. Obránce Costa Nhamoinesu i kvůli zranění odehrál v letošní sezoně za fotbalovou Spartu jen devět ligových duelů a připsal si v nich jeden gól. Hráči ze Zimbabwe končí smlouva a nad jeho budoucností visí otazník. Na život po aktivní kariéře je každopádně připravený.

 

Vlastimil Vacek, Právo

I kdyby měl na Letné končit, jednu trofej po dlouhých šesti letech stihl. Nedávný zisk domácího poháru v Liberci jako správný pamětník oslavil s tričkem připomínajícím tragicky zesnulého trenéra brankářů Pavla Srnička.

Novou smlouvu zatím 34letý Costa nemá a čeká se, zda bude ve Spartě pokračovat.

Prahu by každopádně nerad opouštěl. A až jednou kariéru ukončí, u fotbalu chce zůstat. Umí obstojně česky, chtěl by třeba pomáhat hráčům, kteří do Evropy přicházejí z Afriky.

Obhájil diplomovou práci

Právě končící sezonu si Kostík, jak mu v kabině říkají, každopádně navždy zapamatuje nejen kvůli jejímu průběhu na hřišti. Jak Sparta na sociální síti oznámila, Costa obhajobou diplomové práce v minulých dnech završil roční studium na Institutu Johana Cruyffa.

Jde o vzdělávací instituci, kterou založil hvězdný nizozemský fotbalista. Zaměřuje se na vzdělávání sportovců, funkcionářů a manažerů v oblasti sportovního managementu. Pobočky má v Barceloně, Amsterdamu, Stockholmu, Peru a Mexiku.

Klobouk dolů, co důrazný sparťanský obránce zvládl. Mimo fotbalový trávník se určitě neztratí.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..