Živě

Costa má diplom od Cruyffa! Sparťanský pamětník je na další kariéru připravený

12. července 2020 12:14 - Praha

Praha se stala jeho druhým domovem. Stejně jako letenská kabina, kde je spolu s Bořkem Dočkalem posledním pamětníkem mistrovského treble z roku 2014. Obránce Costa Nhamoinesu i kvůli zranění odehrál v letošní sezoně za fotbalovou Spartu jen devět ligových duelů a připsal si v nich jeden gól. Hráči ze Zimbabwe končí smlouva a nad jeho budoucností visí otazník. Na život po aktivní kariéře je každopádně připravený.

 

Vlastimil Vacek, Právo

I kdyby měl na Letné končit, jednu trofej po dlouhých šesti letech stihl. Nedávný zisk domácího poháru v Liberci jako správný pamětník oslavil s tričkem připomínajícím tragicky zesnulého trenéra brankářů Pavla Srnička.

Novou smlouvu zatím 34letý Costa nemá a čeká se, zda bude ve Spartě pokračovat.

Prahu by každopádně nerad opouštěl. A až jednou kariéru ukončí, u fotbalu chce zůstat. Umí obstojně česky, chtěl by třeba pomáhat hráčům, kteří do Evropy přicházejí z Afriky.

Obhájil diplomovou práci

Právě končící sezonu si Kostík, jak mu v kabině říkají, každopádně navždy zapamatuje nejen kvůli jejímu průběhu na hřišti. Jak Sparta na sociální síti oznámila, Costa obhajobou diplomové práce v minulých dnech završil roční studium na Institutu Johana Cruyffa.

Jde o vzdělávací instituci, kterou založil hvězdný nizozemský fotbalista. Zaměřuje se na vzdělávání sportovců, funkcionářů a manažerů v oblasti sportovního managementu. Pobočky má v Barceloně, Amsterdamu, Stockholmu, Peru a Mexiku.

Klobouk dolů, co důrazný sparťanský obránce zvládl. Mimo fotbalový trávník se určitě neztratí.

dos, Sport.cz

  Teplice - Slavia dnes 19:00
20210730T19:00:00+0200
Teplice vs. Slavia
Teplice vs. Slavia
Teplice
Slavia

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..