Živě

Liberecký talent Beran je prý hráčem pro španělskou ligu

14. července 2020 13:33 - Liberec

V kádru Liberce je nejmenší, přesto na hřišti jeden z nejviditelnějších. V červnu liberecký záložník Michal Beran úspěšně zakončil studia na pedagogickém lyceu a stejně zdárně ve stejné době „maturoval" i ve fotbale. V sestavě Slovanu je jen chvilku, trenér Pavel Hoftych však mladíka pasuje na hráče, kterému by seděla slavná španělská La Liga.

 

Radek Petrášek, ČTK

Je mu teprve 19 let a poprvé v základní sestavě Slovanu nastoupil před necelými třemi týdny místo zkušeného Baluty. Jako zelenáč ovšem nezklamal. Naopak na sebe výkony ve skupině o titul výrazně upozornil. Tak silně, že Slavia začala usilovat o jeho návrat do Edenu, odkud si ho nechala pláchnout.

„Bery nás nepřekvapuje. Víme, co umí, dokazuje to od prvního tréninku. Akorát se s ním musí pracovat citlivě. Nejprve ho musí nasát mužstvo a on musí vědět, kde má silné a slabé stránky," poznamenává kouč Pavel Hoftych o jen 167 centimetrů vysokém teenagerovi.

Fanoušci se baví, Zidane jen zírá. Vysmívá se hvězda slavnému trenérovi?

„V soubojích to má těžké. Je to spíš fotbalista pro španělskou ligu než českou, která je hodně soubojová. Ale na hřišti má mimořádná řešení," chválí ho liberecký kouč.

Lukáš Provod ze Slavie a Michal Beran z Liberce.

Radek Petrášek, ČTK

Beran vyrůstal ve Slovácku. V šestnácti letech prošel Slavií, pak Bohemians a před rokem definitivně přestoupil k Nise, kde podepsal profesionální kontrakt. A tam po koronavirové pauze začala jeho pohádka. „Cítím se super. Moc děkuju trenérům, že dostávám příležitosti, snažím se vždycky odvést co nejvíc," říkal po restartu soutěže. Nyní uvažuje i o studiu vysoké školy. „Ještě nejsem rozhodnutý, je to tak padesát na padesát. Myslím, že s fotbalem by to skloubit šlo, když to bude dálkově," přemýšlí.

Fotbalová „vejška" ho čeká v příští sezoně. Pravděpodobně v dresu Slovanu, neboť podle informací Práva by ho Slavia v případě přestupu nechala pod Ještědem na hostování.

Hynek Preisler, Sport.cz, Právo

Má podle vás liberecký fotbalový talent Michal Beran potenciál pro španělskou ligu?


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..