Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Konec smlouvy! Odchod! Letnou opouští následovník rodinné sparťanské tradice

22. července 2020 17:08 - Praha

Prodloužení smlouvy nepřišlo. Fotbalová Sparta se loučí s následovníkem rodinné klubové tradice Martinem Frýdkem. Zatím není jasné, kam sedmadvacetiletý univerzál zamíří, podle Viktora Koláře z agentury Sport Invest, která hráče zastupuje, by měl zamířit do zahraničí. Zprávu o Frýdkově odchodu přinesl web Sparty.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Tato možnost (neprodloužení smlouvy) byla jednou z variant v rámci probíhajících jednání mezi hráčem a ACS. Martin je v nejlepším fotbalovém věku a dlouhodobě registrujeme zájem o jeho služby ze zahraničí. Absence nutnosti vynaložení přestupové částky je pak pro zainteresované kluby dalším pozitivem," naznačil Kolář, že Frýdek s největší pravděpodobností neposílí domácí konkurenci. "S finálním rozhodnutím chceme počkat na dohrání předních soutěží, které jsou vždy zásadním hybatelem pro kompletní hráčský trh. Jsme přesvědčeni, že nové angažmá posune Martina na ještě vyšší fotbalový stupeň."

S rudým dresem se odchovanec klubu rozloučil vítězstvím v MOL Cupu a třetím místem ve skončeném ligovém ročníku. Evropské poháry si za Spartu na podzim už nezahraje.

Sparťané volili nejlepšího hráče. Kanga vybral sám sebe, kdo získal nejvíce hlasů?

Přitom právě v nich se také zapsal do paměti fanoušků. Přestože je levonohým hráčem, parádní trefy zaznamenal pravačkou: gól v domácím utkání proti Laziu v osmifinále Evropské ligy, branku Teplicím v ligovém zápase v létě 2018 a naposledy zásah ve čtvrtfinále MOL Cupu na Letné proti Baníku Ostrava.

https://www.facebook.com/ACSpartaPraha/posts/10158392506707068

Frýdek byl součástí týmu, který došel do čtvrtfinále Evropské ligy v sezoně 2015/2016. Debut v dresu A-mužstva v soutěžním zápase prožil syn slavného sparťanského hráče z éry devadesátých let už v sezoně 2011/2012. Poté odešel do Senice a následně do Liberce jako součást transferu Lukáše Váchy, zpod Ještědu se po triumfu v poháru v sezoně 2014/2015 vrátil na Letnou.

Frýdek prozatím v kariéře odehrál 176 ligových zápasů. V rudém dresu si hráč, který nastupoval na kraji obrany, na křídle, nebo ve středu zálohy, připsal 23 startů v zápasech na mezinárodní klubové scéně, nosil i kapitánskou pásku. Dostal se také do seniorského národního týmu.

Odchod bez fanfár. Další dva Stramaccioniho kluci opouštějí Spartu

Frýdek je čtvrtým hráčem, který v poslední době opustil Letnou. Sparta se nedávno rozloučila s dlouholetou defenzivní oporou Costou a po skončení smlouvy odešli i stoper Semih Kaya a záložník Georges Mandjeck, kteří na Letné působili od léta 2017.

Ve Spartě působil i Frýdkův mladší bratr Christián, v minulé sezoně ovšem hostoval v Hradci Králové.

Dojemné sbohem! Costa ve Spartě končí, s fanoušky se loučí působivým videem

vap, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..