Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Slavia první neskončí, ale titul jí zůstane. V lize nebude stanoveno konečné pořadí

23. července 2020 16:32 - Praha

Právnická formulace v komuniké Ligové fotbalové asociace, že v nedohraném a předčasně ukončeném ročníku fotbalové ligy nebude určeno pořadí mužstev, zamotala hlavu všem. I v klubech samých. Znamená to snad, že Slavia nakonec nezíská mistrovský titul? Nebo snad že kluby, které si vybojovaly účast v pohárové Evropě, o start přijdou, když tabulka ligového ročníku 2019/20 nebude určovat pořadí?

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nic takového, pořadí mužstev sice určeno nebude, ale pražská Slavia se může mistrovským titulem pyšnit. A stejně tak o start na evropské pohárové scéně nepřijdou Plzeň, Jablonec a Liberec, kluby, které si účast vybojovaly v ligové soutěži. O Spartě, která se do Evropské ligy kvalifikovala vítězství v domácím poháru, pak nemluvě.

„Pokud v ligové soutěži nebude dohrán i třeba jen jediný zápas, nemůže být pořadí skutečně určeno," potvrdil tiskový mluvčí Ligové fotbalové asociace Štěpán Hanuš, že vlastně ani tabulka ligové sezony 2019/20 nebude existovat.

Sezona bude ukončena, nikdo nesestoupí. Ligovou skupinu o záchranu není možné dohrát, hlásí LFA

Musíme se smířit s poněkud schizofrenním stavem. Znamená to totiž, že Slavia vlastně první neskončí, protože žádná oficiální ligová tabulka nebude existovat. O mistrovský titul však klub z Edenu nepřijde.

Další dobrá zpráva pro mistra. Slavia podle Tvrdíka skončila sezonu v zisku stovek milionů

„Na tuto variantu pamatují preambule platného soutěžního řádu. Nadstavbová skupina o titul byla dohrána, takže Slavii titul patří a nikdo ji o něj nepřipraví. A totéž platí o účastnících evropských pohárových soutěží, protože i nadstavbová skupina o Evropu byla dohrána, stejně jako bylo sehráno střetnutí mezi pátým ligovým celkem Libercem a vítězem skupiny o Evropu Mladou Boleslaví," objasňuje Hanuš dohady vzniklé tím, že v předčasně ukončené lize nebude stanoveno konečné pořadí.

zp, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..