Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Fotbalista Juroška přestoupil ze Slovácka do Ostravy

27. července 2020 14:26 - Ostrava

Fotbalista Jan Juroška přestoupil ze Slovácka do Baníku Ostrava. Sedmadvacetiletý krajní bek podepsal v novém působišti smlouvu na dva roky s následnou opcí a hned se zapojí do přípravy se slezským týmem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Je to pro mě nová výzva a moc se na to těším. Baník se v posledních letech postupnými kroky vrací zpátky nahoru a doufám, že i já mu v tom budu nápomocný. Navíc má perfektní fanoušky," řekl pro klubový web Juroška.

V Baníku už dříve působil. Za A-mužstvo šestého celku uplynulé sezony ale nehrál, neboť ve slezském klubu byl jen do 17 let. V lize vedle Slovácka nastupoval ještě za Duklu Praha, na kontě má v nejvyšší soutěži 106 startů a čtyři vstřelené góly.

Novou tváří v dresu Baníku je i další bývalý hráč Slovácka Tomáš Zajíc. Třiadvacetiletý útočník přišel do Ostravy po konci smlouvy v Uherském Hradišti a kontrakt se Slezany podepsal už v dubnu.

Baník má na startu přípravy v kádru 28 hráčů. Z hostování se vrátili Denis Granečný, Ondřej Chvěja, Oleksandr Azackij a Muhamed Tijani, který se připojí k týmu v průběhu týdne. Kariéru naopak uzavřela ostravská legenda Milan Baroš, Václavu Procházkovi skončila smlouva a Robert Hrubý zamířil do Jablonce.

První přípravná utkání čekají Slezany na Slovensku. V pátek večer nastoupí v Nitře a v sobotu dopoledne ve Zlatých Moravcích.

ČTK

Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..