Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Potvrzeno! Do Teplic míří posila z Itálie

1. srpna 2020 08:43 - Praha/Teplice
(Aktualizováno: 1. srpna 2020 09:23)

Na roční hostování přichází z italského celku Atalanta Bergamo dvacetiletý stoper David Heidenreich. Odchovanec Teplic už na Stínadlech trénoval během koronavirové přestávky a trenérům se tak zalíbil, že si ho hned z třetího týmu Serie A stáhli do svých řad.

 

Twitter

Střední obránce David Heidenreich hrál především za Atalanta Primavera a v dorostenecké Lize mistrů, ale několikrát se podíval i na lavičku A týmu. Stoper nastupuje i za reprezentační výběr hráčů do 20 let.

"Jsem hrozně šťastný, že to vyšlo. Těším se znovu na žlutomodrý dres," říká Heidenreich, který má v žákovských týmech mladšího bratra. "Těším se, že budu mít víc času se na něj dívat," říká stoper, který doufá, že bratr půjde v jeho šlépějích a veří, že to může dotáhnout i dál.

Je tady skvělý kádr, říká Heidenreich

Mladý hráč si pochvaluje atmosféru v týmu. "Je tady skvělý kádr, realizační tým i kabina. Už se těším, až znovu vyběhnu do tréninku," říká odchovanec Teplic, který během svého působení v Atalantě stále sledoval výsledky svého bývalého týmu.

Vedení je z posily nadšené

"Jde o velký talent českého fotbalu a věříme, že ten správný krok do dospělého fotbalu udělá v našem týmu," uvedl sportovní ředitel Teplic Štěpán Vachoušek. Novou posilu vychvaluje i Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, která hráče zastupuje. "V Atalantě prokázal svůj obrovský potenciál a klub s nim do budoucna počítá," říká Kolář k tomu, že si český mládežnický reprezentant vysloužil v Atalantě novou smlouvu.

Už dnes by se nová posila Teplic měla představit v přípravném utkání proti Hradci Králové. Brzy si snad připíše i první ligový start. "Hrát ligu byl vždycky jeden z mých osobních cílů a jsem moc rád, že to bude zrovna tady v Teplicích," uvedl.

bp, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..