Plzeň - České Budějovice 2:0Viktoria vyhrála díky nováčkům, Jablonec a Teplice podlehly druholigovým soupeřům

Většina prvoligových týmů šla během parné soboty do akce. Fotbalisté Plzně v úvodním utkání letní přípravy porazili České Budějovice 2:0. Jablonec prohrál na půdě druholigového Žižkova 1:3, Teplice podlehly rovněž druholigovému Hradci Králové 0:1. Baník prohrál ve slovenských prvoligových Zlatých Moravcích 2:3.

Trenér fotbalové Plzně Adrian Guľa.

Viktoria uspěla. Za vicemistra se proti Jihočechům střelecky prosadili dva nováčci v týmu Káčer s Matějkou.

„Vždycky se jako útočník chci prosadit, tak jsem rád, že se mi to celkem rychle po nástupu na hřiště povedlo," pochvaluje si pro klubový web Lukáš Matějka, navrátilec z Ústí nad Labem.

„Výhra je fajn, ale hlavní je, že šlo o kvalitní zápas i ze strany soupeře. Miro Káčer a Luky Matějka se prosadili gólově, navíc se i přínosem pro mužstvo ukázali jako důležitá součást týmu," chválí plzeňský kouč Adrian Guľa nové tváře.

Rada se namíchl

Za Jablonec dala jediný gól posila do útoku Schranz. „Prohráli jsme, hráli jsme špatně. A bylo to naposledy, tohle tolerovat nebudu. Víc k tomu nemám co říct," láteří trenér Petr Rada.

Také Teplice překvapivě nestačily v Roudnici nad Labem na druholigového soupeře a podlehly Hradci Králové. Za Severočechy už nastoupila nová posila do obrany - dvacetiletý navrátilec Heidenreich.

„Chtěl jsem dát příležitost kompletnímu kádru, od příštího týdne už však začneme finalizovat sestavu a připravovat se na start ligové soutěže," avizuje teplický trenér Stanislav Hejkal.

Baník ani v druhém utkání na Slovensku nezvítězil. V pátek remizoval 1:1 s posledním týmem uplynulé sezony tamní ligy Nitrou a v sobotu prohrál ve Zlatých Moravcích. Slezané prohrávali už 0:3, pak snížili na rozdíl jednoho gólu. Ostravští si dali hned dvě vlastní branky.

„Zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme udělali tři fatální chyby, ze kterých dal soupeř dva góly. To se nesmí stávat. Ve druhém poločase byl výkon diametrálně odlišný," líčí kouč Luboš Kozel.

Bolka a Slovan hrály dvojzápas

Mladá Boleslav odehrála proti Třinci dvojzápas. Druholigového soupeře nejprve přestřílela 4:2 a vedoucí brankou k tomu pomohl navrátilec Zahustel. Odlišná jedenáctka Středočechů pak v druhém duelu prohrála 2:3.

Dvě utkání sehrál i Liberec. Slovan nejprve zdolal druholigovou Chrudim i díky brance navrátilce Rabušice 2:1, v dalším duelu v sestavě s řadou mladíků podlehl domácím třetiligovým Přepeřím stejným poměrem. Bohemians 1905 pak zvítězili v Praze na půdě třetiligové Admiry rovněž těsně 2:1.

Slovácko vyhrálo v Senici 1:0 a Zlín v Trenčíně vysoko 5:2. Olomouc remizovala s Trnavou 1:1 a nováček z Pardubic zdolal Jihlavu 1:0.

Přípravná fotbalová utkání:
Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky: 31. Káčer, 61. Matějka.
Plzeň: Staněk (46. Sváček) - Havel (46. Řezník), Brabec (46. Hejda), Pernica (82. Míka), Limberský (46. Kovařík) - Bucha (56. Hořava), Káčer, Alvir - Mihálik, Beauguel (56. Matějka), Kopic (69. Ba Loua). Trenér: Guľa.
Č. Budějovice - I. poločas: Vorel - Čolič, Novák, Havel, Kopečný - Čavoš, Valenta - Ekpai, Javorek, Jánošík - Bassey.
II. poločas: Vorel - Almeida, Talověrov, Králik, Kladrubský - Čavoš, Javorek (63. Valenta) - Brandner, Mészáros, Mršič - Ledecký. Trenér: Horejš.
Zlaté Moravce - Baník Ostrava 3:2 (2:0)
Branky: 16. Duga, 37. vlastní Svozil, 65. vlastní Holzer - 69. Kuzmanovič z pen., 90. Smola.
Baník: Laštůvka - Fillo, Svozil, Stronati, Holzer - Jánoš, Drozd (46. Chvěja) - Reiter (82. De Azevedo), Kuzmanovič, Potočný (63. Granečný) - Smola. Trenér: Kozel.
Viktoria Žižkov - FK Jablonec 3:1 (2:1)
Branky: 37. a 69. Žežulka, 33. Diviš - 9. Schranz.
Jablonec - I. poločas: Hanuš - Haitl, Kubista, Štěpánek, Krob - Pilař, Hübschman, Hrubý, Černák - Schranz, Chramosta.
II. poločas: Hrubý - Haitl, Kubista, Jeřábek, Skuhravý - Macháček, Považanec - Ladra, Kratochvíl, Podaný - Velich. Trenér: Rada.
Slovan Liberec - Chrudim 2:1 (0:0)
Branky: 58. Rabušic, 62. Pešek - 66. Sokol.
Liberec: Knobloch (46. Hasalík) - Fukala, Kačaraba, Dvořák, Kosek - Šulc (46. Králíček), Michal, Barac (46. Černický), Pešek - Csáno, Rabušic.
Přepeře - Liberec 2:1 (1:1)
Branky: 35. Synek, 73. Kvesič - 8. Rondič.
Liberec: Nguyen - Koscelník, Černický, Jugas, Mikula - Králíček, Kazda, Barac, Baláž - Gluščevič, Rondič. Trenér: Hoftych.
FK Mladá Boleslav - Třinec 4:2 (3:1)
Branky: 1. Zahustel, 8. Budínský z pen., 45. Jiří Klíma, 78. Janošek - 28. Zlatohlávek, 50. Attah.
Boleslav: Stejskal - Jakub Klíma, Tatajev, Mazuch, Fulnek - Janošek, Túlio (16. L. Mašek, 41. Snížek) - Zahustel, Budínský, Jiří Klíma - Drchal.
Mladá Boleslav - Třinec 2:3 (2:1)
Branky: 8. D. Mašek z pen., 24. Hönig - 13. Omasta, 48. Puchel, 84. Steinhübel.
Boleslav: Šeda (61. Lichtenberg) - Douděra, Gabriel, Šimek (61. Rudzan), Křapka - Kulhánek, Hönig - Ikaunieks, Krobot, D. Mašek - Wágner (61. Vlk). Trenér: Weber.
Admira Praha - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:1)
Branky: 77. Pavlata - 4. Koubek, 62. Bartek.
Bohemians - I. poločas: Valeš - Dostál, Jindřišek, Bederka, Vondra - Hašek, Květ (27. Osmančík), Ljovin, Vaníček - Koubek, Puškáč.
II. poločas: Le Giang - Bartek, Krch, Pokorný, Schumacher - Nečas, Vacek, Hronek, Mosquera - Osmančík (65. Ugwu), Keita. Trenér: Klusáček.
FK Teplice - Hradec Králové 0:1 (0:1)
Branka: 9. Dvořák.
Teplice - I. poločas: Plachý - Vondrášek, Heidenreich, Mareček - Nazarov - Černý, Žitný, Trubač, Radosta - Řezníček, Moulis.
II. poločas: Plachý - Nazarov, Heidenreich (65. Ljevakovič), Hýbl - Kodeš - Paradin, Emmer, Trubač, Hyčka - Mareš, Kozák. Trenér: Hejkal.
Senica - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Branka: 39. Navrátil.
Slovácko: Nemrava - Reinberk (46. Daníček), Šimko, Kadlec (61. Hofmann), Kalabiška (46. Divíšek) - Petržela (61. Rezek), Havlík, Sadílek (61. Kubala), Kohút (46. Cicilia), Navrátil - Kliment. Trenér: Svědík.
FK Pardubice - Jihlava 1:0 (0:0)
Branka: 79. Ewerton.
Pardubice: Boháč - Prosek, Šejvl, Toml, Sláma - Jeřábek - Kolesár, Solil, Gil, Pfeifer - Černý. Trenér: Novotný. Střídali: Letáček - Čelůstka, Čihák, Ewerton, Cadu, Surzyn.
Trenčín - Fastav Zlín 2:5 (1:0)
Branky: 9. a 49. Ikoba - 58. a 73. Jawo, 57. Conde, 61. Chwaszcz, 75. Nečas.
Zlín - I. poločas: Dostál - Matejov, Simerský, Ngimbi, Cedidla - Čanturišvili, Martínez, Hlinka, Slaměna - Hrdlička, Poznar.
II. poločas: Rakovan - Fantiš, Tkadlec, Buchta, Kolář - Conde, Jawo, Jiráček - Chwaszcz, Nečas, Slovák. Trenér: Páník.
Sigma Olomouc - Trnava 1:1 (0:0)
Branky: 58. Zifčák - 81. Pačinda z pen.
Olomouc - I. poločas: Mandous - Hubník, Beneš, Vepřek - Zahradníček, Greššák, Daněk, González, Hála, Falta - Yunis.
II. poločas: Reichl - Kerbr, Jemelka, David - Sladký, Zmrzlý, Breite, Chytil, Šíp - Zifčák, Nešpor. Trenér: Radoslav Látal.
Sparta Praha - Táborsko 5:0