Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Slavia s Baníkem se perou o Lingra, talent zatím začal s Karvinou

3. srpna 2020 17:55 - Karviná

Osmnáct hráčů a tři gólmany měl trenér Juraj Jarábek na prvním tréninku v pondělí odpoledne. Fotbalisté Karviné se v kabině sešli po krátkém jedenáctidenním volnu. Přípravu s mužstvem zahájil také objev minulé sezony Ondřej Lingr. Klub ho těžko udrží, eminentní zájem o velký talent mají jak mistrovská Slavia, tak ostravský Baník.

 

Vladimír Pryček, ČTK

Lingra si vyhlédl Baník, do hry však výrazně vstoupila Slavia, jejímž nabízeným podmínkám nemůže na domácí scéně nikdo konkurovat. Karviná svůj klenot sotva udrží, ráda by však získala také nějakou hráčskou kompenzaci.

Zatímco nejlepší střelec minulé sezony Ondřej Lingr na prvním tréninku nechyběl, Milan Rundič a Kristi Qose se k týmu připojí do středy. V akci už jsou kapitán Marek Janečka či oba Brazilci Eduardo Santos a Jean Mangabeira.

„Pokusíme se kádr co nejlépe sestavit a udělat všechno, abychom měli lepší start do soutěže než v předchozích dvou sezonách. Začínáme už za tři týdny, je to všechno strašně rychlé," poukazuje trenér Juraj Jarábek na klubovém webu.

Z navrátilců z hostování přivítal Martina Kouřila a Olivera Putyeru. Z béčka si hlavní trenér vytáhl Martina Vlachovského, Marka Bielana a Jakuba Hejdu. Novými tvářemi jsou záložník Jan Šteigl (Prostějov), útočník Roman Haša (naposledy Skalica), záložník Rafael Tavares (naposledy Trnava) a obránce Roman Holiš (Vítkovice). Zatímco u Šteigla a Holiše jde o testy, tak u Hašy s Tavaresem se dolaďují detaily kontraktů.

V Karviné skončilo po sezoně devět fotbalistů. Ve čtrnáctém týmu nedohraného ročníku nejvyšší soutěže nebude pokračovat sedm hostujících hráčů a také Martin Bukata s Vukadinem Vukadinovičem, kterým vypršely smlouvy. Křídelník Adriel D'Avila Ba Loua pak přestoupil do Viktorie Plzeň.

V karvinském dresu už nebude pokračovat ani Jan Moravec, který odešel jako volný hráč do brněnské Zbrojovky. Karvinou opustil také Kire Markoski. Důvodem je nepřehledná a komplikovaná situace ohledně vízové povinnosti kvůli celosvětové pandemii koronaviru. Obě strany se dohodly na ukončení vzájemné spolupráce.

dos, Sport.cz

ČT sport 0:0 Zlín - Jablonec 0:0   20. min
20201204T18:00:00+0100
Zlín vs. Jablonec
Zlín vs. Jablonec
Zlín
Jablonec
  Bohemians 1905 - Pardubice   zítra 14:00
20201205T14:00:00+0100
Bohemians 1905 vs. Pardubice
Bohemians 1905 vs. Pardubice
Bohemians 1905
Pardubice
  Opava - Ostrava   zítra 14:00
20201205T14:00:00+0100
Opava vs. Ostrava
Opava vs. Ostrava
Opava
Ostrava

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..