Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Chystá se revoluce? Fotbalová asociace chce najít 2000 nových rozhodčích

4. srpna 2020 06:22 - Praha

V České republice aktuálně funguje 4020 fotbalových rozhodčích na všech úrovních, od první ligy až po poslední třídy v okresech. Ideální stav je však šest až sedm tisíc. Proto se Fotbalová asociace České republiky rozhodla odstartovat kampaň, jejímž cílem je oslovit sportovně založené fotbalové nadšence, kteří mají tento sport v srdci a chtějí mu pomoci v nové roli. „Rozhodčí jsou součástí fotbalu, bez nich prostě nemůžeme hrát. A v současné době jich máme málo," prohlásil Martin Malík, šéf FAČR.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Může to být velká šance například pro fotbalisty, kteří se chystají ukončit hráčskou kariéru. Nebo pro nadšené mladé sportovce. Pro nové rozhodčí jsou navíc připraveny bonusy, například v podobě pravidelného vzdělávání, případně zařazení do Akademie rozhodčích a vedení zkušenými instruktory nebo mentory.

„Kdo se chce dostat jako rozhodčí na vrchol v profesionálním fotbale, nebo dokonce na mezinárodní úrovni, měl by začít kariéru rozhodčího v mladém věku okolo 20 let. Ti nejschopnější se mohou například ještě před dovršením třicítky objevit na listině pro domácí nejvyšší soutěže," dodal v tiskové zprávě pro média Malík, předseda Fotbalová asociace České republiky. Šanci udělat kariéru v roli rozhodčích mají muži i ženy.

Cílem je posílit řady rozhodčích a vytvořit novou generaci fotbalových arbitrů. Asociace je připravena investovat do jejich rozvoje a pomoci jim v jejich postupu v rámci fotbalových soutěží. „Hledáme sportovně založené nadšence, kteří mají fotbal pod kůží a chtějí být jeho součástí. Pokud nemůžete fotbal z jakýchkoli důvodů hrát, tohle je cesta, jak u něj zůstat," dodal předseda největší sportovní asociace v Česku.

Rozhodčí musí být připraveni nejen teoreticky, ale i po fyzické stránce, musí znát pravidla a vždy musí být maximálně koncentrovaní a psychicky odolní. Novým kandidátům by navíc mělo být minimálně 15 let. Registrační formulář pro nové uchazeče najdete na webu chcipiskat.cz.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..