Papadopulos za Karvinou okamžitě skóroval, Baník v Rakousku neuspěl

Karviná

Fotbalisté Karviné sehráli druhý zápas zkrácené letní přípravy. Svěřenci Juraje Jarábka porazili GKS Jastrzebie z druhé polské ligy 2:0. První branku vstřelil zkušený útočník Michal Papadopulos, který se k týmu v týdnu připojil. Bývalý český reprezentant posledních devět sezon působil právě v Polsku - v Zaglebie Lubin, Piastu Gliwice a Koroně Kielce. V Rakousku uspěli Jihočeši, naopak Baník a Opava prohrály, Liberec remizovcal. Brno v derby podlehlo Líšni. Sestava Karviné: Bolek (46. Neuman) - Eduardo (46. Janečka), Kouřil (46. Stropek), Twardzik - Ndefe (67. Jean Mangabeira), Smrž, Jean Mangabeira (46. Hanousek), Qose (67. Smrž), Čonka (67. Holiš) - Papadopulos (46. Haša), Ostrák. Trenér: Jarábek.

Michal Papadopulos (uprostřed) vstřelil první gól Karviné.

Karvinští vyběhli na trávník Kovona s Michalem Papadopulosem a Filipem Twardzikem, jehož příchod se podařilo dotáhnout oficiálně krátce před zápasem.

Právě nové tváře pálily ostrými. Skóre otevřel zkušený Papadopulos, druhý gól přidal mladý Tomáš Ostrák.

„Proti minulému zápasu mě těší vítězství a čisté konto, ke kterému přispěl dvěma těžkými zákroky v první půli Petr Bolek. Chyba soupeře nám pomohla k vedoucí brance, potom jsme se uklidnili. Do zápasu jsme šli z plné zátěže, soupeř po jednom tréninku - hráči Jastrzebie byli živější," hodnotí na klubovém webu trenér Juraj Jarábek.

Baník měl problém s agresivitou

Druhý přípravný duel Baníku na soustředění v Rakousku skončil porážkou. Admira Wacker Mödling přehrála na hřišti v Söchau ostravský tým 2:1, až v závěru korigoval skóre Jirásek.

"V prvním poločase jsme se téměř nedostali do koncovky a výkon nebyl dobrý. Soupeř se nám na hrbolatém terénu dlouhými míči dostával za záda, měl šance, měli jsme problém se vyrovnat i s jeho agresivitou. Druhý poločas, i když jsme ho prohráli, byl z naší strany herně lepší," hodnotí na klubovém webu trenér Luboš Kozel.

Liberec si v Rakousku zahrál s druholigovým Blanskem. Moravský tým vedl, za Slovan vyrovnal Barac na konečných 1:1. Dynamo České Budějovice tam porazilo St. Pölten 3:0, dvakrát se trefil Šulc a jednou Ekpai. Opava vedla nad Rapidem Vídeň 3:0, nakonec mu podlehla 3:5... Zbrojovka si zahrála brněnské derby a podlehla Líšni 2:3.

Přípravné fotbalové utkání:
MFK Karviná - GKS Jastrzebie 2:0 (1:0)
Branky: 31. Papadopulos, 70. Ostrák.
Karviná: Bolek (46. Neuman) - Eduardo (46. Janečka), Kouřil (46. Stropek), Twardzik - Ndefe (67. Jean Mangabeira), Smrž, Jean Mangabeira (46. Hanousek), Qose (67. Smrž), Čonka (67. Holiš) - Papadopulos (46. Haša), Ostrák. Trenér: Jarábek.
V Rakousku: Baník Ostrava - Admira Wacker Mödling 1:2 (0:0)
Branky: 88. Jirásek - 56. Pink, 81. Ristanic.
Baník: Budinský - Fillo (61. Juroška), Svozil (46. Pokorný), Šindelář (76. Stronati), Fleišman (76. Holzer) - Kaloč (76. Jánoš), Chvěja (76. Drozd) - Lalkovič (46. Reiter), Šašinka (46. Jirásek), Buchta (61. Potočný) - Smola (61. Zajíc). Trenér: Kozel.
V Rakousku: Dynamo České Budějovice - SKN St. Pölten 3:0 (1:0)
Branky: 51. a 53. Šulc, 22. Ekpai.
Budějovice - I. poločas: Vorel - Kladrubský, Králik, Havel, Skovajsa - Javorek, Valenta - Ekpai, Šulc, Jánošík - Brandner.
II. poločas: Vorel - Čolič, Talovierov, Novák, Kopečný - Čavoš, Valenta - Meszároš, Šulc (60. Kousal), Mršič - Bassey. Trenér: Horejš.
V Rakousku: SFC Opava - Rapid Vídeň 3:5 (2:0)
Branky: 7. Řezníček, 37. Texl, 52. Mondek - 69. a 85. Kara, 55. Greiml, 59. Kitagawa, 88. Knasmüllner.
Opava - I. poločas: Fendrich - Hrabina, Hnaníček, Žídek - Mondek, Řezníček, Zavadil, Texl, Helešic - Dordič, Holík.
II. poločas: Lasák - Harazim, Rychlý, Hnaníček - Mondek (60. Ščudla), Řezníček (60. Gorčica), Pikul, Holík (60. Wybraniec), Helešic (60. Darmovzal) - Dedič, Juřena. Trenér: Skácel.
V Rakousku: Slovan Liberec - FK Blansko 1:1 (0:1)
Branky: 52. Barac - 19. Ilko.
Liberec: Nguyen (46. Knobloch) - Koscelník (46. Kosek), Černický (66. Chaluš), Tijani, Fukala - Pešek (46. Barac), Hromada (66. Michal), Mara (74. Šulc), Mosquera - Júsuf (57. Csáno), Rabušic (46. Matoušek). Trenér: Hoftych.
Zbrojovka Brno - SK Líšeň 2:3 (1:2)
Branky: 35. z pen. a 46. Fousek - 3. a 38. Silný, 50. Chládek.
Brno: Šustr - Štepanovský, Dreksa, Šural, Moravec - Pachlopník, Sedlák, Čermák, Fousek - Přichystal, Růsek. Trenér: Machálek.