Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Klokani si v nouzi vypůjčili gólmana ze Sparty

13. srpna 2020 12:35 - Praha

Náhradu našli nedaleko. K fotbalistům Bohemians 1905 se v přípravě připojil brankář Hugo Jan Bačkovský. Vršovický celek si dvacetiletého gólmana vyhlédl jako náhradu za dlouhodobě zraněného Romana Valeše a jedná se Spartou o jeho příchodu. Podle klubového webu půjde pravděpodobně o hostování. Na ně zamířil do Ústí nad Labem mladý útočník Matěj Koubek.

 

bohemians.cz

Bačkovský poslední dva roky hostoval ve Vlašimi, za kterou ve druhé lize odchytal 28 zápasů a udržel pět čistých kont. Ve středočeském celku se potkal také se současným asistentem trenéra Bohemians 1905 Erichem Brabcem i brankářskou jedničkou Klokanů Patrikem Le Giangem.

Bačkovský do letní přípravy nastoupil na Letné, na soustředění však s prvním týmem neodcestoval. Talentovaný gólman má také reprezentační starty, naposledy v U20.

"Huga znám z mládežnických kategorií Sparty, kde jsme trénovali společně. Erich Brabec ho měl jako svěřence ve Vlašimi a tam se potkal i s Patrikem Le Giangem, se kterým tvořili brankářskou dvojici. Myslím, že povahou k nám do kabiny zapadne bez problémů a navíc je talentovaný brankář," vysvětluje na klubovém webu trenér brankářů Miroslav Miller.

Pohyb v kádru nastal také opačným směrem. Útočník Matěj Koubek dostal svolení připravovat se s druholigovým Ústím nad Labem.

"Matěj je mladý hráč, ročník 2000. Jeho poslední hostování v Jihlavě nedopadlo úplně podle představ a moc herní praxe tam neposbíral. Potřebuje teď hodně hrát, aby sbíral zkušenosti. Druhá liga pro něj bude daleko lepší. V Bohemce by tolik prostoru zatím nedostal," poukazuje hlavní trenér Luděk Klusáček.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..