Karviná - Ostrava 0:0Slezské derby skončilo bez branek, Baník nevyhrál už osm kol

Karviná

Fotbalisté Karviné v úvodním kole nové prvoligové sezony remizovali ve slezském derby s Ostravou bez branek. Baník neprohrál v nejvyšší soutěži vzájemný duel potřetí za sebou, v součtu s minulým ročníkem však nezvítězil už osm kol. Karviná nevyhrála dokonce 10 ligových utkání po sobě.

Vpředu zleva Patrizio Stronati z Ostravy a Michal Papadopulos z Karviné.

První poločas přinesl jedinou vážnou akci. Ostravský bek Pokorný si naskočil ve vápně na Holzerův centr, ale brankář Bolek jeho hlavičku vyrazil na rohový kop. Naopak Karviná v úvodním dějství Laštůvku vůbec neohrozila. Hostující trenér Kozel musel už ve 34. minutě střídat, když zraněného Zajíce vystřídal Kuzmanovič.

Domácí o sobě poprvé dali vědět až téměř po hodině hry. Bývalý hráč Baníku a jedna z letních posil Karviné Papadopulos si na bližší tyč naběhl na Twardzikův rohový kop, hlavou však zamířil nad.

Na druhé straně Potočného přízemní střelu z vápna zblokoval Ndefe. Poté zahrozila znovu Karviná, jenže Eduardo hlavičkoval mimo tři tyče. Následně Laštůvku nepřekonal ani střídající Mikuš. Tři body mohl v závěrečném nastavení vystřelit Ostravě Kuzmanovič, ale z přímého kopu mířil nad.

Karviná doma v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou remizovala, Baník nevyhrál venku v lize pátý zápas po sobě.

Fotbalová liga - 1. kolo:
MFK Karviná - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Hrubeš - Flimmel, Vitner - Machálek (video). ŽK: Smrž, Twardzik, Bolek - Kuzmanovič, Jirásek, Jánoš. Diváci: omezený počet (limit 5102 osob na stadionu).
Karviná: Bolek - Ndefe, Eduardo, Twardzik, Bartošák - Mangabeira - Smrž (67. Mikuš), Hanousek, Qose (71. Janečka), Ostrák (81. Jursa) - Papadopulos (81. Haša). Trenér: Jarábek.
Ostrava: Laštůvka - Juroška (85. Fillo), Pokorný, Stronati, Holzer - Reiter (68. Lalkovič), Jánoš (85. Kaloč), Jirásek, Potočný - Šašinka (85. Tijani), Zajíc (34. Kuzmanovič). Trenér: Kozel.