Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Obrat! Slavia nechá své hráče na hostování, aby proti ní hráli. Vítáme to, reaguje Hoftych

24. srpna 2020 10:53 - Praha

Fotbalová Slavia nejspíš nechá své hráče hostující v jiných klubech ve vzájemných zápasech hrát. Na Twitteru to oznámil předseda představenstva Jaroslav Tvrdík. „Slavia umožní v sezoně 2020/2021 hráčům na hostování nastupovat proti ní ve vzájemných zápasech,“ uvedl Tvrdík na sociální síti.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Dosud sešívaní stejně jako většina ligových celků uzavírali s kluby ve smlouvách o hostování dohody, podle které mohl její kmenový hráč proti ní nastoupit jen za určitou, obvykle nemalou finanční kompenzaci.

Rozhodnutí se v aktuální sezoně týká především Liberce, ve kterém z Edenu hostuje hned šestice hráčů: Jakub Jugas, Jan Matoušek, Júsuf Hilál, Jakub Hromada, Mohamed Tijani a Daniel Kosek.

„Je to pro nás nová zpráva, zatím k tomu nemám podrobnější informace, ale jestli budou moct alespoň někteří hostující hráči proti Slavii nastoupit, tak to uvítáme a o jejich zařazení do sestavy se rozhodneme dle jejich aktuální formy. Vzájemný zápas nás ale čeká až v listopadu, takže teď řešíme aktuálnější témata," reagoval liberecký trenér Pavel Hoftych.

Slávisté v Liberci by si proti svému klubu zahráli rádi. „Ten tým nás sem poslal na hostování, v podstatě by se dalo říct, že nás nepotřebuje, takže nevidím důvod, proč bychom neměli hrát. Když jsou tam lepší hráči, než jsme my, tak by s námi neměli mít problém," řekl v rozhovoru pro Sport.cz v minulém týdnu jeden z nich Jan Matoušek.

„Myslím, že by to mělo být stejné jako v ostatních ligách, kde je to povolené. Třeba v Lize mistrů teď Coutinho, který je v Bayernu na hostování z Barcelony, proti ní normálně hrál, a ještě dá dva góly a na další nahraje. Každý hráč se chce proti svému týmu ukázat a když proti nim nemáme možnost hrát, tak je to těžké," řekl také.

Otázku hostování hráčů v nejvyšší soutěži připomněla Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí první a druhou ligu, na počátku srpna na tiskové konferenci. Uvedla, že od sezony 2021/22 by ráda zakotvila do řádů maximální počet fotbalistů, kteří budou moci hostovat z jednoho klubu v druhém.

LFA chce také upřesnit, zda budou tito hráči smět proti mateřskému celku nastoupit. V lize na konci minulé sezony několikrát nastala situace, že tým nesměl kvůli dohodě s jiným klubem nasadit i několik hráčů a nastoupil oslaben.

hp, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..