Živě

Teplice odjely za přípravou do Německa bez Mareše a Smejkala

4. ledna 2010 12:31 - TEPLICE

Podzimní lídr fotbalové ligy FK Teplice zahájil zimní přípravu s 29 hráči, kteří po úvodním srazu na stadiónu na Stínadlech ihned zamířili na kondiční soustředění do německého Altenbergu kousek za hranicemi. V kádru Severočechů ovšem chyběli marodi Mareš a Smejkal a také odcházející Hesek.

 

Michaela Říhová, Právo

Kádr podzimního mistra se rozrostl, i když Hesek dostal souhlas k hostování ve Slovácku, a trenér Jiří Plíšek musel před odjezdem na soustředění do Altenbergu oželet Mareše a Smejkala. Ten první totiž bude muset na operaci kvůli špatně srostlé zlomené zánártní kůstce, stoper Smejkal zase v závěru podzimu prodělal prasečí chřipku. „A navíc ještě neprodloužil smlouvu,“ vysvětlil marketinkový manažer teplického klubu Petr Heidenreich.

Z hostování v Českých Budějovicích se vrátil záložník Doležal, který patřil k oporám jihočeského celku a nyní zkusí znovu bojovat o místo v základní sestavě mateřského klubu. Do přípravy se zapojil i Zoubele, jenž měl původně hostovat v Kladně až do léta, ale kluby se dohodly, že přípravu začne v Teplicích. Z Ústí nad Labem, vedoucího celku druhé ligy, si trenér Plíšek stáhl druhého nejlepšího střelce soutěže Veverku, který dal na podzim jedenáct gólů. Otestuje si i Čadu ze Sokolova a Fryštáka ze Slovácka, který byl poprvé na zkoušce v týmu už v létě. Šanci dostanou i nadějní hráči z rezervy a dorostu.

V Altenbergu absolvují Tepličtí pod vedením trenéra Jiřího Plíška až do soboty denně třífázové tréninky. Mužstvo se pak zúčastní Tipsport Cupu na umělé trávě a ve skupině hrané v Děčíně bude mít za soupeře Kladno, Ústí a Drážďany.

V první polovině února odjedou Severočeši na herní kemp v Turecku, kde se utkají s japonskou Hirošimou, chorvatským Dinamem Záhřeb a bulharským Litexem Loveč.
Generálokou na ligu, do níž vstoupí 20,. února dohrávaným podzimním duelem s Plzní, pak bude pro Plíškův tým přátelské střetnutí s Českou Lípou, jež se bude hrát 124. února na Stínadlech.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..