Rubriky:

FORTUNA:LIGA

STVRZENO: Sionko se po návratu z Dánska upsal na dva a půl roku Spartě

14. ledna 2010 12:27 - PRAHA

Vábení Sparty nakonec Libor Sionko neodolal. V dánském FC Kodaň ukončil předčasně smlouvu uzavřenou až do roku 2011 a na příštího dva a půl roku se upsal letenským barvám. Poté, co nevyšly námluvy s Jiřím Jarošíkem, získali Pražané první zkušenou posilu pro nastávající jaro, po níž tolik toužili. „Přišel jsem, abych se Spartou získal titul a hrál evropské poháry,“ hlásil hned, jak podpisem stvrdil transfer.

 

Petr Horník, Právo

Nebylo vůbec jednoduché, aby Sionko předčasně v Dánsku skončil. „Kodaň samozřejmě spokojena není, neboť Sionko nakonec odešel jako volný hráč. Ta jednání se táhla týdny,“ potvrdil Viktor Kolář z agentury Sport Invest.

Z nároků musel na Letné slevit

„Měl jsem v Dánsku hodně lukrativní a nadstandardní smlouvu, takže transferem do Sparty jsem se musel něčeho vzdát,“ potvrdil i návrátilec Sionko, že musel ze svých nároků ustoupit. "V Dánsku to prostě vykrystalizovalo tak, že v očích trenéra jsem nebyl tím, kdo by měl hrát. Proto jsem se rozhodl pro návrat, i když v Kodani se líbilo mně i rodině."

Sionko se v Dánsku objevil před dvěma a půl lety, kdy přišel jako nová akvizice z Glasgow Rangers. Zatímco počátek kodaňského angažmá měl přímo excelentní, v poslední době už jen vysedával na lavičce náhradníků a trenér Solbakken ho pouštěl na hřiště jen po minutách. I to byl důvod, proč navzdory lukrativní smlouvě chtěl z Dánska pryč.

Motivace navrátilce netrápí

Z návratu do Sparty Sionko obavy nemá, motivace už ho tuplem netrápí. „S motivací problém opravdu nemám. Už proto, že bych chtěl trumfnout Jirku Novotného v počtu získaných titulů. Ale to budu muset hrát na Letné hodně dlouho,“ smála se nová akvizice Pražanů.

K letenskému kádru, který se momentálně připravuje na jaro na horách, se Sionko připojí už v pátek nebo v sobotu. „Zatím jsem mluvil s trenérem Martinem Haškem, s fyzičkou bych ale problémy mít neměl. Připravoval jsem se svědomitě a hlavně v přípravných zápasech jsem si dokázal, že na tom nejsem špatně ani kondičně, ani herně,“ tvrdí Sionko.

Z letenského kádru zná jen Blažka

Ze současného letenského kádru se zná už jen s brankářem Blažkem. „Sparta má v současnosti velice mladý kádr, takže je logické, že v její hře a výkonech se projevují výkyvy. Zkušení hráči by měli napomoci tomu, aby docházelo k co nejmenším výkyvům,“ nechal se slyšet Sionko a netajil, že na Letnou přišel hlavně proto, že chce hrát o titul a dostat se do evropských pohárů.

"A pak je zde samozřejmě ještě jeden důvod - na Spartu mám jen ty nejhezčí fotbalové vzpomínky, něco jsem v ní prožil, takže po šesti letech v cizině nebylo při návratu co řešit. Zvláště, když jsme se s rodinou chtěli usadit v Čechách," dodával navrátilec z dánského angažmá, který bude na Letné oblékat dres s číslem sedm.

Zdeněk Pavlis, Pavel Dosadil, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..