Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Potvrzeno! Ondrášek po angažmá v texaském Dallasu míří do Plzně

14. září 2020 11:58 - Plzeň

Jednatřicetiletý útočník Zdeněk Ondrášek se stal hráčem fotbalové Viktorie Plzeň poté, co předčasně ukončil angažmá v americké MLS. V dresu FC Dallasu tam ve 22 zápasech nastřílel 9 gólů. Návrat na českou fotbalovou scénu avizoval už v neděli v podvečer, kdy se s ním nejprve na sociálních sítích rozloučil se slovy díků texaský klub, aby poté i Ondrášek potvrdil, že se vrací domů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Fotbalová Plzeň ovšem informaci o příchodu reprezentačního útočníka, který se zaskvěl při debutu v národním týmu v kvalifikačním duelu o EURO 2020 gólem do sítě Angličanů, potvrdila až v pondělí.

„Jednatřicetiletý forvard, jenž má bohaté zkušenosti ze zahraničí, je nyní na cestě z USA zpět do Čech. Během úterý jej čeká zdravotní prohlídka a následně se oficiálně stane hráčem FC Viktoria Plzeň," uvedla Viktoria na svých klubových stránkách.

Bližší podrobnosti o délce chystané smlouvy však zatím nesdělila, nejspíš s nimi přijde až v úterý po avizované zdravotní prohlídce.

Podle informací z nejbližšího hráčova okolí chtěl Ondrášek opustit Ameriku hned z několika důvodů, přičemž rodina byla na prvním místě. Tomu ostatně nasvědčují jeho řádky na Twitteru. Šíření koronaviru na americkém kontinentu, stejně jako politická situace v USA, to vše údajně hráčův návrat urychlilo.

Původně se spekulovalo o návratu Ondráška do Polska, kde před odchodem do zámoří působil tři roky ve službách Wisly Krakov a odkud je i jeho přítelkyně. Krakov je ovšem momentálně v takové finanční situaci, že si angažování Kobry, jak se Ondráškovi přezdívá podle tetování na zádech, nemůže dovolit. Transfer do Lechu Poznaň nepřicházel v potaz zase kvůli rivalitě Poznaně a Krakova.

Kobra je náš, nadchla plzeňské fanoušky víc zvěst o příchodu Ondráška než vydřená výhra

Nakonec tak došlo k dohodě o přestupu Ondráška do Plzně, které po zimním odchodu Krmenčíka do Belgie typologicky podobný útočník v hráčském kádru chybí.


zp, Sport.cz

  3:1 Sparta - Zlín 3:1   dohráno
20200920T18:00:00+0200
Sparta vs. Zlín
Sparta vs. Zlín
Sparta
Zlín
  1:1 Liberec - Karviná 1:1   dohráno
20200920T15:30:00+0200
Liberec vs. Karviná
Liberec vs. Karviná
Liberec
Karviná
  2:4 Brno - Olomouc 2:4   dohráno
20200920T15:30:00+0200
Brno vs. Olomouc
Brno vs. Olomouc
Brno
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..