Hlavní obsah

Potvrzeno! Ondrášek po angažmá v texaském Dallasu míří do Plzně

14. 9. 2020 11:58

Jednatřicetiletý útočník Zdeněk Ondrášek se stal hráčem fotbalové Viktorie Plzeň poté, co předčasně ukončil angažmá v americké MLS. V dresu FC Dallasu tam ve 22 zápasech nastřílel 9 gólů. Návrat na českou fotbalovou scénu avizoval už v neděli v podvečer, kdy se s ním nejprve na sociálních sítích rozloučil se slovy díků texaský klub, aby poté i Ondrášek potvrdil, že se vrací domů.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Český útočník Zdeněk Ondrášek oslavuje vítězný gól proti Anglii.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Fotbalová Plzeň ovšem informaci o příchodu reprezentačního útočníka, který se zaskvěl při debutu v národním týmu v kvalifikačním duelu o EURO 2020 gólem do sítě Angličanů, potvrdila až v pondělí.

„Jednatřicetiletý forvard, jenž má bohaté zkušenosti ze zahraničí, je nyní na cestě z USA zpět do Čech. Během úterý jej čeká zdravotní prohlídka a následně se oficiálně stane hráčem FC Viktoria Plzeň," uvedla Viktoria na svých klubových stránkách.

Bližší podrobnosti o délce chystané smlouvy však zatím nesdělila, nejspíš s nimi přijde až v úterý po avizované zdravotní prohlídce.

Podle informací z nejbližšího hráčova okolí chtěl Ondrášek opustit Ameriku hned z několika důvodů, přičemž rodina byla na prvním místě. Tomu ostatně nasvědčují jeho řádky na Twitteru. Šíření koronaviru na americkém kontinentu, stejně jako politická situace v USA, to vše údajně hráčův návrat urychlilo.

Původně se spekulovalo o návratu Ondráška do Polska, kde před odchodem do zámoří působil tři roky ve službách Wisly Krakov a odkud je i jeho přítelkyně. Krakov je ovšem momentálně v takové finanční situaci, že si angažování Kobry, jak se Ondráškovi přezdívá podle tetování na zádech, nemůže dovolit. Transfer do Lechu Poznaň nepřicházel v potaz zase kvůli rivalitě Poznaně a Krakova.

Nakonec tak došlo k dohodě o přestupu Ondráška do Plzně, které po zimním odchodu Krmenčíka do Belgie typologicky podobný útočník v hráčském kádru chybí.

Reklama

Související témata:
  3 : 0 Slavia - Liberec 3 : 0 dohráno
20221002T19 : 00:00+0200
Slavia vs. Liberec
Slavia vs. Liberec
Slavia
Liberec
  0 : 2 Zlín - Slovácko 0 : 2 dohráno
20221002T16 : 00:00+0200
Zlín vs. Slovácko
Zlín vs. Slovácko
Zlín
Slovácko
  3 : 1 Jablonec - Brno 3 : 1 dohráno
20221002T16 : 00:00+0200
Jablonec vs. Brno
Jablonec vs. Brno
Jablonec
Brno
  5 : 1 Teplice - Pardubice 5 : 1 dohráno
20221002T16 : 00:00+0200
Teplice vs. Pardubice
Teplice vs. Pardubice
Teplice
Pardubice
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •