Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Fotbalová Sparta dostala pokutu 40 tisíc za pyrotechniku fanoušků

22. dubna 2010 18:39 - PRAHA

Fotbalová Sparta dostala pokutu 40 tisíc korun za to, že její fanoušci na letenském stadionu při ligovém a následném pohárovém derby se Slavií manipulovali se zakázanou pyrotechnikou. Za stejný prohřešek zaplatí 20 tisíc korun Jablonec a poloviční částku Mladá Boleslav.

 

Jan Handrejch, Právo

Fanoušci operovali v hledišti sparťanského stadionu s pyrotechnikou při ligovém utkání 12. dubna i o tři dny později během duelu Ondrášovka Cupu. "Zápisy technických delegátů z obou derby na Letné jsou si velmi podobné, upozorňují na opakované použití nedovolené pyrotechniky," řekl mluvčí disciplinárky Jaroslav Kolář.

Komise vzala při rozhodování o výši pokuty v potaz, že Sparta se tohoto přestupku dopustila v letošním ročníku jako pořadatel poprvé. "Trest je v relacích s postupem komise v obdobných případech. Bere se v úvahu, zda mělo použití pyrotechniky vliv na přerušení utkání, a také v jaké míře byla pyrotechnika použita," uvedl Kolář.

Poloviční částku musí zaplatí jablonecký klub, jehož fanoušek způsobil manipulací s pyrotechnikou přerušení zápasu 24. kola v Mladé Boleslavi. Domácí celek dostal pokutu deset tisíc korun za špatnou pořadatelskou službu.

"Došlo k přerušení utkání, zároveň šlo o ojedinělý exces jednotlivce. Komise tak pokutu rozdělila podle míry zavinění. Domácí klub se provinil tím, že nezamezil pronesení nedovolené pyrotechniky, přerušení utkání ale způsobil fanoušek hostujícího klubu," uvedl Kolář.

Bystroň a Krajčík budou svým týmům chybět jeden zápas

Dva duely první ligy musí za osm žlutých karet v sezoně vynechat příbramský Zdeněk Šmejkal a Tomáš Fenyk ze střížkovských Bohemians Praha. O polovinu nižší trest čeká kladenského Jana Procházku, který dostal červenou kartu v nedělním zápase na Slavii. Jedno soutěžní utkání si kvůli vyloučení v Ondrášovka Cupu nezahrají slávista Matej Krajčík a plzeňský David Bystroň.

Jednozápasový distanc v lize za čtyři napomínání si odpykají liberečtí Marcel Gecov, Jan Nezmar a Andrej Kerič, ostravský Martin Lukeš, Jiří Jeslínek z Bohemians Praha, slávista Milan Kopic, Lukáš Zoubele z Teplic, příbramští Paulo Rodrigues s Tomášem Pilíkem, jablonecký Jan Kovařík a Richard Dostálek z Brna.

Ve druhé lize bude za osm žlutých karet dvakrát po sobě stát vítkovický Martin Motyčka. Poloviční trest čeká čáslavského Davida Fikejze, Patrika Gedeona z Dukly Praha, Petera Sládka z Vítkovic, zlínského Martina Vozábala, jihlavského Jiřího Gábu, Zdeňka Klesnila z Opavy a Petra Žižku z Hlučína.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..