Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Sňozík: Fotbal není krasobruslení, jestli bude Baník bodovat, titul získá

28. dubna 2010 07:14

Ač fotbalisté ostravského Baníku v pondělní dohrávce 26. kola nejvyšší soutěže nikterak oslnivý fotbal na půdě vršovických Bohemians 1905 nepředvedli, cíl splnili. Vyhráli 1:0 a po šesté výhře za sebou stále drží krok s vedoucí Spartou. Ta je před Slezany jen díky lepšímu skóre. „Pokud vyhrají zbývající zápasy, a třeba po výsledku 1:0, titul si zaslouží,“ ví brankář Klokanů Radek Sňozík moc dobře, že o ligovém šampiónovi rozhodne největší počet bodů a ne předváděná hra.

 

Jan Handrejch, Právo

V zápase jste inkasoval jen jednou, dalo se s hlavičkou Varadiho něco dělat?

Každý gól se dá chytit. Bohužel, já jsem byl od balónu hodně daleko.

Baník vás ani nijak nepřestřílel.

Napočítal jsem jenom tuto jednu jejich střelu na bránu. Čekal jsem, že nás Ostrava zasype aktivitou, že se budu v bráně ohánět, nic takového se ale nestalo. O to víc jsem zklamaný z toho inkasovaného gólu.

Máte pocit, že si Baník za předváděnou hru titul nezaslouží?

Fotbal není krasobruslení. Pokud budou hrát takhle, získají nejvíc bodů, pak si titul zaslouží. Navíc vyhráli už pošesté za sebou, k tomu několikrát i na hřištích soupeřů. To je skvělý úspěch.

Na druhou stranu, ani vy jste obranu soupeře nijak vážně neohrozili...

Baník má vzadu hodně zkušené obránce, kteří si naši ofenzívu dobře pohlídali. Mohla nám být odpískaná penalta, kterou jsem viděl i já přes celé hřiště. Bohužel.

A jak moc ovlivnilo vaši hru vynucené střídání zkušeného stopera Nikla, který odešel ze hřiště už po půlhodině zápasu...

To nám samozřejmě rozbouralo naši taktiku. Ze středu hřiště se musel stáhnout Lukáš, který měl své povinnosti právě v záloze. Naše zpevněná hra pak byla nabourána.

Zadáka Nikla vystřídal již čtyřicetiletý útočník Slezák, který se na hřišti rozhodně neztratil. Překvapilo vás to?

Vůbec ne. U Sleziho mě to nepřekvapilo. Je výkon byl zase skvělý. Toho tady budeme mít, dokud ho nezastřelíme.

Milan Vlček, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..