Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Zápas Baníku a Sparty táhne, za jediný den byly Bazaly vyprodány

27. dubna 2010 13:11 - OSTRAVA

Přímý souboj o první místo v ligové tabulce mezi fotbalisty Ostravy a Sparty se v neděli odehraje v kulise vyprodaných Bazalů. Hned v prvních hodinách předprodeje se dnes na prodejních místech vytvořily několikasetmetrové fronty a během necelých osmi hodin byl stadion s kapacitou 17 372 zcela vyprodán.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Ostrava zažila největší poptávku po vstupenkách od mistrovské sezóny 2004. Mánii přiživil pondělní úspěch Baníku, který v dohrávce 26. kola zvítězil ve vršovickém Ďolíčku 1:0 a bodově se dotáhl na vedoucí Spartu. Už před zahájením předprodeje se tak v úterý tvořily dlouhé řady fanoušků.

"Teď to vypadá asi tak, že kapacitu stadiónu bychom naplnili možná dvojnásobně. Hlavní tribuna byla vyprodaná okamžitě, zbytek lístků na nekrytou tribunu jsme prodali do páté hodiny odpoledne. I když se zájem dal čekat, nepředpokládali jsme, že bude až tak obrovský," řekl ČTK manažer Baníku pro komunikaci a vnější vztahy Igor Bruzl.

Ve Fanshopu Baníku Ostrava začal v úterý ráno předprodej vstupenek na nedělní utkání se Spartou. U prodejny se vytvořila dlouhá fronta stovek fanoušků. Ve Fanshopu Baníku Ostrava začal v úterý ráno předprodej vstupenek na nedělní utkání se Spartou. U prodejny se vytvořila dlouhá fronta stovek fanoušků. foto: ČTK/Jaroslav Ožana

S přibývajícím časem rostly i řady lidí. Před klubovým fanshopem na Jiráskově náměstí v centru Ostravy první zájemci bivakovali už čtyři hodiny před otevřením. Fronta se postupně natáhla až na několik stovek metrů vzdálený most Miloše Sýkory.

"Přišel jsem rovnou z vlaku z výjezdu na Bohemku. Zašli jsme na pivo a pak rovnou sem, protože mi bylo jasné, že najednou zase bude každý Ostravák hrdý baníkovec a nastane boj o lístky. Musím říct, že mě ale naše vedení mile potěšilo tím, že předprodej začal až v úterý a ne v pondělí. Všichni, kdo byli na Bohemce, měli šanci si lupen koupit," řekl ČTK jeden z držitelů vstupenky.

Bazaly budou znovu úplně vyprodány po necelých dvou letech. Kapacita 17 372 míst byla naposledy zaplněna v závěrečném kole předminulé sezony, kdy Baník doma zdolal Bohemians 1905 2:0 a z třetího místa si zajistil postup do Poháru UEFA. Pravidelně býval ostravský stadión vyprodán během jara v mistrovské sezóně 2003/04.

ČTK

ČT sport Ml. Boleslav - Bohemians 1905 dnes 20:00
20200704T20:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Bohemians 1905
Ml. Boleslav vs. Bohemians 1905
Ml. Boleslav
Bohemians 1905

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..