Látal sice Plzeň obral, za vyloučení však vyfasoval stop

Byli favoritovi více než zdatným soupeřem a za remízu 2:2 na Hané musela být Plzeň nakonec vděčná. Fotbalisté Sigmy Olomouc teď ovšem přišli na jedno soutěžní utkání o trenéra Radoslava Látala, který inkasoval červenou kartu. Disciplinární komise mu zastavila činnost za vyloučení po druhé žluté kartě.

Trenér Olomouce Radoslav Látal (vpravo) dostává červenou kartu od rozhodčího Ardeleana v utkání proti Plzni.

Hektické minuty. Hanáci protestovali proti penaltě, díky níž šla Viktoria podruhé do vedení. Rychlé Gonzálezovo vyrovnání pak neplatilo kvůli Nešporově ofsajdu. Olomoucký kouč Radoslav Látal před střídačkou řádil a v 66. minutě za protesty dostal od rozhodčího Ardeleanua druhou žlutou kartu a byl vyloučen z lavičky.

"Penalta nebyla důvodem trenérovy červené karty, byl tam ještě jiný důvod. Zdálo se nám, že rozhodčí mohli nechat dohrát ofsajdovou situaci Nešpora," vysvětlil asistent Jiří Neček.

Domácí pak stejně za čtyři minuty vyrovnali na konečných 2:2.

Vyloučený trenér Olomouce Radoslav Látal.

Jiný rozčílený muž dopadl hůř. Sportovní manažer Slovácka Veliče Šumulikovski za urážky rozhodčího v utkání proti Pardubicím nesmí šest zápasů vykonávat funkci a zaplatí pokutu 50 tisíc korun.

Zlín a Olomouc dostaly poukutu za chování fanoušků ve vzájemném duelu, Fastav zaplatí 30 tisíc a Sigma 20 tisíc korun.

Jan Kalabiška ze Slovácka dostal za vyloučení stop na dvě utkání, jedno si odpykal v utkání MOL Cupu. Antonín Růsek ze Zbrojovka Brno si trest na jeden zápas za vyloučení již odseděl v MOL Cupu.