Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Slavia si možná v tabulce polepší. Brnu totiž hrozí kontumace kvůli registraci Pejiče

10. března 2011 13:39 - PRAHA

Fotbalistům Brna hrozí kontumace utkání 18. kola na Slavii (1:1), pokud se prokáže, že jejich hráč Matijas Pejič nastoupil na neplatný registrační průkaz. Šéf první ligy Ivo Lubas nyní zjišťuje okolnosti celého případu a v pondělí by měl rozhodnout, zda Brno dostane nějaký trest. Brňané ale pochybení odmítají, hráč prý měl potřebný doklad v pořádku. Totéž tvrdí i rozhodčí zápasu.

 

Libor Zavoral, ČTK

"Nějaké podklady k věci už mám, ale nerad bych předjímal konečné rozhodnutí. Pokud by se ale opravdu prokázalo, že hráč měl neplatný registrační průkaz, tak kontumace výsledku je ve hře. Teď je o tom ale předčasné mluvit," řekl dnes ČTK Lubas.

Pejič, který před dvěma týdny v prvním jarním kole naskočil do hry jako střídající hráč v poslední minutě, měl podle informací ČTK hrát s registračním průkazem vedeným na dřívější název brněnského klubu 1. FC Brno a ne na současnou Zbrojovku.

Čtvrtý rozhodčí pochybení nezaznamenal

Kontrola registračních průkazů, bez nichž hráči nemohou do zápasu zasáhnout, je v kompetenci čtvrtého rozhodčího. Tím byl při utkání Tomáš Kocourek. Ten si však není vědom žádné nesrovnalosti a za rozhodnutím schválit Pejičův start si stojí.

"Všechno jsem zkontroloval pečlivě a žádnou nesrovnalost jsem neodhalil. Prošel jsem, jestli u hráčů sedí náležitosti týkající se hostování i názvů klubů, a nic chybného jsem nezaznamenal," řekl ČTK Kocouek.

Hlavní rozhodčí utkání Pavel Franěk tak před zápasem také dostal informaci, že všichni hráči mohou hrát. "Čtvrtý rozhodčí řekl, že je všechno v pořádku a žádnou závadu neshledal, což pro mě bylo rozhodující," řekl ČTK Franěk.

Vedení Slavie prý už dnes Lubasovi zaslalo podnět, aby případ prozkoumal. Pejič do dalšího utkání Brna v Mladé Boleslavi nezasáhl.

Vedení brněnského klubu tvrdí, že nijak nepochybilo. "Registrační průkazy kontrolovali rozhodčí i s naším vedoucím mužstva Karlem Večeřou mladším a před zápasem na nic nepřišli," řekl ČTK předseda představenstva Zbrojovky Karel Jarůšek.

Kdyby byla Slavii ale opravdu připsána kontumační výhra 3:0, Pražané by v tabulce rázem měli o dva body víc a poskočili by z jedenácté na devátou pozici. Na aktuálním postavení předposledního Brna by se nic nezměnilo, Zbrojovka by ale v boji o záchranu přišla o bod, který za remízu 1:1 v Edenu získala.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..