Budějovice se chtějí ve fotbalové lize co nejdříve zachránit

27. července 2011 17:50 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Fotbalisté Českých Budějovic si před novou sezónou vytyčili tři základní cíle. Jihočeši si chtějí co nejrychleji zajistit záchranu, začlenit za pololetí minimálně jednoho odchovance do základní sestavy a umět dobře prodat hráče.

 

Jan Handrejch, Právo

O konkrétním umístění se na jihu Čech nemluví, Dynamo by ale nechtělo mít starosti se záchranou až do samého konce sezony, jak tomu bylo v předešlých dvou sezonách. "Není to pouze o tom, že se chceme zachránit. To chce každý. My máme tři základní cíle - co nejrychleji se udržet v lize, začlenit za jedno pololetí minimálně jednoho našeho mladého hráče do základního kádru a zatřetí umět dobře prodat hráče, když je to potřeba," řekl na dnešní tiskové konferenci kouč Jiří Kotrba.

Třiapadesátiletý kouč nahradil po minulé sezoně Jaroslava Šilhavého a vrátil se tak do míst, kde s trenérskou kariérou začínal. Jelikož na jihu Čech zůstal generálním manažerem, rozhodl se nakonec přidělit více pravomocí svým asistentům Petru Skálovi a Jiřímu Lerchovi. Jihočeský model tak bude podobný Spartě.

"Mají větší pravomoci při organizování tréninkového a zápasového procesu. Jejich role je něco podobného jako role trenérů ve Spartě. Budou mít daleko větší pravomoci, ale zároveň daleko větší zodpovědnost," řekl Kotrba.

Během přípravy ho trápila zranění hráčů. I proto Dynamo na poslední chvíli angažovalo na pravý kraj zálohy Michala Klesu, který několik sezon táhl Příbram. Dalšími posilami jsou defenzivní středopolař Filip Rýdel, Brazilec Sandro, srbský útočník Božidar Jelovac a stoper Jan Halama. "K naprosté spokojenosti chybí angažovat levého beka. Půjdeme do ligy s tím, že ho nemáme a uvidíme po třetím čtvrtém kole," uvedl Kotrba.

Jeden z nejzkušenějším ligových koučů je nadšený, že Jihočeši začnou sezonu proti Spartě, kde Kotrba v minulosti působil. Letenští se totiž podle něj nyní budou více soustředit na to, aby uspěli v kvalifikaci o Evropskou ligu. "Škoda, že Sparta nebojuje o Ligu mistrů, jako tomu bylo loni, kdy prohrála v Hradci a pak u nás. Ze svého působení ve Spartě vím, že ať chcete nebo ne, prioritou je teď pohár. Z toho pohledu máme v neděli velkou šanci bodovat," dodal Kotrba, kterého čeká 330. ligový duel na trenérské lavičce.

ČTK

  Sparta - Příbram dnes 18:00
20210309T18:00:00+0100
Sparta vs. Příbram
Sparta vs. Příbram
Sparta
Příbram

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: