Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Bude si Stanciu cumlat palec i v neděli na Letné? Po dvou měsících dal gól, který by ho mohl nastartovat

4. prosince 2020 13:31

Levačkou se parádně trefil a hned si začal cumlat palec. Aby ne, když šlo o první gól, který rumunský legionář ve slávistickém dresu Nicolae Stanciu vstřelil po narození dcery začátkem listopadu. Proto prst představující dudlík, který i malá, teprve měsíční Mascha Ecatrerina žmoulá v puse. Proto neskrývaná radost, která ze Stanciua prýštila, když ve čtvrtečním duelu Evropské ligy s izraelským Hapoelem Beer Ševa jistil vedení svého týmu a de facto stvrdil postup do jarních vyřazovacích bojů.

Sport.cz, SK Slavia Praha

„Nico je strašně týmový hráč a cítí, že nejvíc může mužstvu pomoci body, které na trávníku udělá. My jsme ovšem mistři ve spalování jeho skvělých přihrávek, takže on je pak z toho hodně špatný. Jako třeba naposledy v lize proti Brnu, kdy vypracoval dvě velké šance, které jsme nevyužili," viditelně se ulevilo i slávistickému trenérovi Jindřichu Trpišovskému cítícímu, že vstřelený gól by mohl Stanciuovi hodně pomoct.

„Nádherný. Před střelou se skvěle zklidnil a počkal si na odskok balonu," kvitoval kouč trefu, která přišla po dlouhých dvou měsících.

Nicolae Stanciu ze Slavie Praha oslavuje gól na 2:0 během utkání základní skupiny Evropské ligy s Hapoelem Beer Ševa.

Vlastimil Vacek, Právo

Rumunský legionář na podzim moc branek nedal. Na domácí ligové scéně se zatím trefil pouze dvakrát – nejdřív uprostřed září při demolici Teplic 5:1, poté 4. října v Ostravě, kde zařídil výhru nad Baníkem 1:0.

Ve Slavii vládne nadšení ze Simy. Neustále mě překvapuje, říká trenér Jindřich Trpišovský

Sport.cz, SK Slavia Praha

Od té doby má utrum. V Evropské lize čekal dokonce na první trefu až do čtvrtečního duelu s Beer Ševou. Mezi střelce si sice mohl zapsat už v domácím střetnutí s Leverkusenem, jenže v 65. minutě neproměnil penaltu, ke které se čtyři minuty po příchodu na hřiště odvážně postavil. Nakonec mu bylo odpuštěno, protože Slavia nad bundesligovým soupeřem i tak 1:0 vyhrála.

„Osobně mi je jedno, kdo dává góly, hlavní je úspěch týmu a to, že se rve jeden za druhého. Třeba Honza Kuchta podal proti Beer Ševě skvělý výkon, byl platný v mezihře, skvěle napadal, asistoval u první branky, takže mi nevadí, že nedal gól," argumentoval Trpišovský.

Teď abych ho na měsíc posadil na lavičku, už ví slávistický kouč, jak zachrání svůj senegalský objev Simu

„Totéž by mi stačilo i u Nica, který tentokrát podstupoval i souboje a hodně k postupu pomohl. Problém je ovšem v tom, že on sám je na sebe hodně náročný. Chce, aby mužstvo bylo úspěšné, a bere si až příliš, když k tomu individuálními body za góly a asistence nepřispívá," připomínal slávistický kouč vlastnost rumunského legionáře, která se na jeho hře a výkonech pochopitelně projevuje.

V domácí soutěži, stejně jako v Evropské lize, kde toho jako lídr týmu na podzim příliš neodehrál. Poločas v prvním střetnutí v Izraeli, půlhodiny jako náhradník za Holeše proti Leverkusenu, ve čtvrtek proti Beer Ševě 64 minut, po jejichž naplnění musel střídat.

Nicolae Stanciu ze Slavie střílí gól na 2:0 proti Hapoelu Beer Ševa.

Vlastimil Vacek, Právo

„Doufám, že zranění, které utrpěl, nebude vážné," přemítal Trpišovský, zda bude mít rumunského legionáře k dispozici pro nedělní derby se Spartou.

Stanciu cumlající si prst by se mu i na Letné moc hodil.

zp, Sport.cz

ČT sport Brno - Liberec dnes 18:00
20210122T18:00:00+0100
Brno vs. Liberec
Brno vs. Liberec
Brno
Liberec

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..