Náš bodový účet by měl začínat dvojkou, říká trenér Dukly Kozel

1. listopadu 2011 14:08 - PRAHA

Nováček z Julisky si vede v nejvyšší soutěži víc než dobře. Drží se v horní polovině tabulky a vozí důležité body ze hřišť soupeřů. Čtyři zápasy v řadě venku Dukla neprohrála a získala v nich osm bodů, což oceňuje i trenér Luboš Kozel.

 

Kateřina Šulová, ČTK

S dosavadním ziskem jste tedy spokojený?

Dá se říct, že ano, i když bodů mohlo být i víc, ale nováček to má v nejvyšší soutěži vždycky těžké. Máme mladé a nezkušené mužstvo, samozřejmě s výjimkou Patrika Gedeona a Honzy Vorla. Pro nás je důležité, že jsme bodovali v důležitých domácích zápasech, zejména s týmy, které by měly být našimi konkurenty v boji o záchranu. Body ze hřišť soupeřů jsou hodně cenné.

Překvapilo vás něco v lize?

Ani ne. Zpočátku jsme platili daň z nezkušenosti, ale jsem rád, že ta doba netrvala dlouho a mužstvo si rychle zvyklo. Především mladí kluci, kteří měli v kolonce ligových startů nulu. Naopak ve druhé části podzimu jsme sami začali vystrkovat růžky.

Kdo z mladíků vám dělá největší radost?

Jednoznačně Marek Hanousek. Věděli jsme, že v sobě má velký potenciál. V lize se adaptoval nejrychleji ze všech hráčů a nastřílel pět gólů, což je na mladého a nezkušeného středopolaře velmi dobré. Vybojoval si i místo v reprezentaci do jednadvaceti let.

Jaké bylo nejpříjemnější výsledkové překvapení a naopak největší zklamání?

Nejpříjemnější určitě bylo vítězství v Liberci, které nikdo nečekal, ale my jsme si ho výkonem skutečně zasloužili. Naopak hodně zklamaný jsem byl z porážky na Žižkově, kde jsme měli minimálně na bod. Právě takové zápasy potřebujeme vyhrávat. O to větší jsem měl teď radost z úspěchu v Ostravě.

Kolik bodů byste chtěli mít na kontě po podzimu?

Kdyby náš bodový účet začínal dvojkou, budeme určitě spokojení, protože bychom měli klid pro zimní přípravu a příjemný polštář pro jarní boje. K záchraně je zpravidla třeba třicet bodů, takže bychom tuto metu měli blízko, a navíc většinu jarních zápasů odehrajeme doma na Julisce, kam už se na podzim nedostaneme.

Karel Felt, Právo

ČT sport Bohemians 1905 - Ostrava dnes 18:00
20210416T18:00:00+0200
Bohemians 1905 vs. Ostrava
Bohemians 1905 vs. Ostrava
Bohemians 1905
Ostrava

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..