Chovanec na Letné končí, fotbalová Sparta oznámí změny v realizačním týmu

5. prosince 2011 09:16 - PRAHA

Vedení fotbalistů Sparty Praha potvrdilo spekulace, že hned po víkendu začne se změnami v realizačním týmu. Dnes dopoledne zřejmě realizační tým rozpustí a bude odvolán generální sportovní manažer Jozef Chovanec, ovšem jeho nástupce klub oznámí až v příštích dnech. Mělo by se tak stát až v polovině prosince po valné hromadě klubu. Chovancovým nástupcem má být Jaroslav Hřebík, který Spartu dvakrát trénoval.

 

Petr Horník, Právo

Sparťanští funkcionáři už po sobotním utkání v Jablonci vzkázali, že hodnotit sezónu začnou až v průběhu tohoto týdne. První změny nastanou dnes: letenští šéfové během dopoledne oznámí konec spolupráce s dosavadním realizačním týmem.

"Vedení klubu se po podzimu rozhodlo udělat změny v realizačním týmu. První část těchto změn Sparta svým fanouškům i široké veřejnosti oznámí v pondělí," uvedl klubový mluvčí Ondřej Kasík.

Chovancův pád je jistý

Oficiálně budou změny oznámeny až na odpolední tiskové konferenci, ale Chovancův pád je jistý a stejný osud čeká také jeho nejbližší spolupracovníky z realizačního týmu. Ovšem neznamená to jejich automatický odchod z Letné.

Trenér Sparty Martin Hašek během zápasu v Jablonci.Trenér Sparty Martin Hašek během zápasu v Jablonci.foto: ČTK/Radek Petrášek

Minimálně dosavadní kouč Martin Hašek u mužstva podle zákulisních zpráv zůstane. Chovancův nástupce ve funkci generálního sportovního manažera Jaroslav Hřebík si ho totiž údajně vybral jako nejbližšího spolupracovníka pro další období.

Jména nových mužů pro Spartu ale klub ještě dnes neoznámí. Na to se Sparta chystá až v dalším průběhu zimní přestávky.

Jasno bude po valné hromadě

V polovině prosince proběhne valná hromada klubu, až po ní bude nový směr vývoje potvrzen. Scénář by měl být následující - Chovance vystřídá Jaroslav Hřebík, důležité místo ve vedení dostane Lukáš Přibyl. Společně se pak pustí do velké letenské revoluce. Její součástí by měl být rozchod s nejzkušenějšími hráči - brankářem Blažkem a stoperem Řepkou, ještě nedávno kapitánem týmu a dodnes ikonou pro letenské fanoušky.

Jinak by však neměl nastat až tak velký průvan v kádru. Šéf klubu Daniel Křetínský prý věří, že Sparta dala dohromady nejsilnější tým za poslední léta, jen mu vadí, že z něj nevymáčkla maximum. V zimě by tak měli přijít snad jen mladý záložník Mario Holek z Dněpropetrovsku a internacionál Radoslav Kováč z Basileje, pro něhož by to byl velký návrat na místo činu.

Sparťané zakončili ligový podzim sobotní výhrou 4:2 v Jablonci, díky čemuž mají na svém kontě čtyřicet bodů, šestibodový náskok před druhým Libercem a desetibodový před mistrovskou Plzní.

Přesto vedení klubu přistoupilo ke změnám. Jejich důvodem je skutečnost, že se tým neprobojoval do základní fáze Evropské ligy, v jejímž předkole ztroskotal na rumunském celku Vaslui. A hlavně - Sparta se potřebuje vrátit do Ligy mistrů, což se jí dlouhodobě nedaří.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..