Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Mohlo to být ještě lepší, přemítal Svědík po skvělém podzimním finiši

24. prosince 2020 11:05 - Mladá Boleslav

Pouhý bod od pozice zaručující pohárovou Evropu přezimuje Slovácko v nejvyšší fotbalové soutěži. Svěřenci trenéra Martina Svědíka vpředvečer Štědrého dne vyhráli v Mladé Boleslavi 3:2 a potvrdili tak tříbodový zisk ze souboje s favorizovanou Plzní (4:0). Šest bodů před krátkou zimní pauzou bylo skvělou odpovědí klubu z Uherského Hradiště na předchozí sérii tří duelů bez vítězství.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Myslím, že naše pozice mohla být ještě lepší. Zejména z hlediska bodového zisku," ohlížel se za úvodní částí soutěže Martin Svědík, když jeho svěřenci vybojovali tři body na hřišti Mladé Boleslavi. Utnuli tak čekání na vítězství ze hřiště soupeře, protože při předešlých třech cestách k ligovému utkání mimo vlastní stadion se vraceli s jediným bodem z Liberce.

„Navázali jsme na domácí vítězné utkání proti Plzni. Myslím, že všichni bychom kousali velice špatně, kdybychom den před Vánoci nevyhráli," kvitoval Svědík, že borci ze Slovácka budou mít díky triumfu přeci jen veselejší sváteční dny.

Boleslav dál čeká na výhru pod Jarolímem

„Dvěma výhrami na závěr podzimu jsme se vrátili na pozice, kde chceme být," připomínal Svědík, že triumfům nad Plzní a v Mladé Boleslavi předcházela bídná série tří duelů s Brnem, Spartou a Libercem, z nichž tým z jihu Moravy vytěžil pouze bod v souboji se Severočechy.

Trenér Slovácka Martin Svědík.

Vlastimil Vacek, Právo

„Některé zápasy během podzimu jsme odehráli opravdu dobře. Ale máme pořád výkyvy. Nejsme schopní držet ustálenou křivku výkonnosti," přemítal Svědík a jako příklad si bral Jablonec, který z posledních sedmi zápasů vytěžil šest výher a jednu remízu.

„Tak bych si to představoval. Jenže my nedokážeme vyhrát v Brně nebo porazit Pardubice. Kdyby šlo o jeden zápas, tak bych řekl, že je vše v pořádku, ale nás to provází opakovaně. Jde o záležitost, které se musíme vyvarovat," nabádal hráče Svědík, jehož tým má ve srovnání s pátými Pardubicemi a čtvrtou Olomoucí zápas k dobru.

Chybí nám lídr, bědoval Jarolím, když Středočeši potřetí v řadě prohráli

„Věřím, že se po kratičkém volnu nachystáme výborně na restart soutěže a budeme v průběhu jara více konstantní. Jde totiž o velice důležitou věc," vyhlížel už Svědík druhou část soutěže začínající pro Slovácko 16. ledna domácím soubojem s Karvinou.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..