Stronati zůstává. Jsem v pohodě, budu dál bojovat za Baník, říká

10. ledna 2021 22:27 - Ostrava

V šestadvaceti letech si mohl stoper Patrizio Stronati podruhé v kariéře vyzkoušet zahraniční angažmá. Po působení v Austrii Vídeň v letech 2015 až 2018 o něj nyní projevil zájem maďarský celek Puskás Akademia. Majitel Baníku Ostrava Václav Brabec ale přestup klíčového muže defenzivy Baníku na poslední chvíli zatrhl.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Nebylo to jednoduché rozhodnutí. Maďarský klub nabízel odstupné, které by pro Baník rozhodně nebylo zanedbatelné, nicméně po zvážení a diskuzích s trenérem Lubošem Kozlem, Michalem Bělákem (ředitel klubu) a Aloisem Grussmannem (sportovní manažer) jsem došel k závěru, že než peníze je v této chvíli je pro Baník prospěšnější, když Patrizio zůstane. Tak vysoká nabídka zase nebyla," řekl pro klubový web Brabec.

Boss Baníku upozornil, že klub nemusí prodávat hráče z důvodu přežití. „Ani v současné těžké době nemusíme kývnout na každou nabídku, která přijde. Máme prostor k tomu, abychom zvážili, zda je nabídka pustit jednoho z lídrů týmu výhodná," dodal Brabec.

Ladislav Takács ze Slavie Praha a Patrizio Stronati z Baníku Ostrava během utkání 15. kola Fortuna ligy.

Vlastimil Vacek, Právo

Jeho rozhodnutí potěšilo jak fanoušky, tak především trenéra Kozla. „Jsem samozřejmě rád. Se Ziem (Stronatim) jsme o tom hodně mluvili. Každý hráč se chce dostat do zahraničí a něco si vydělat, ale je mu 26 let a to by měl mít fotbalista ještě i sportovní motivaci. V Maďarsku jsem působil a mohu porovnávat. Nevím o nikom, kdo by šel do Maďarska a z něj se dostal někam dál. Ta liga nemá takovou úroveň jako česká. Vím, že mu ty peníze neutečou," uvedl Kozel.

Fotbalisté Baníku Ostrava (zleva): Dyjan Carlos De Azevedo, Martin Fillo, Nemanja Kuzmanovič, Jakub Pokorný, Václav Procházka, Patrizio Stronati a Jiří Fleišman oslavují gól na 2:0 proti Bohemians.

Vlastimil Vacek, Právo

Rozhodnutí majitele Stronati přijal v klidu. „Věřím, že bychom tuto sezonu mohli dotáhnout k evropským pohárům. Jsem v pohodě. Dál budu bojovat za Baník," uvedl. Odchovanec hlučínské kopané věří, že po sezoně přijde nabídka ještě lepší. „Puskás je takový spíše umělý klub. Nemyslím si, že Ziovi může něco utéct. V Maďarsku by odehrál dva tři těžké zápasy, a zbytek týmů by patřilo spíše do spodku naší ligy. Přál bych mu, aby pomohl Baníku i sobě a dostal se třeba v létě ještě do lepší soutěže," uvedl Kozel.

Přetlak v defenzivě tak zřejmě odnese Ukrajinec Azackij, který v nedělní generálce proti Líšni (2:0) zůstal mimo sestavu. Na stoperu se vedle Stronatiho objevil Jakub Pokorný, po přestávce se do hry dostali Jaroslav Svozil a mladík Ondřej Kukučka. „Je tam nějaká nabídka, řeší se to. Je možné, že odjede," připustil Kozel, který má za Azackého alternativu.

„Máme tady mladého nadějného stopera (Kukučku), v němž vidíme velkou perspektivu. Bylo by zbytečné, aby tady byli čtyři stopeři věkově zhruba stejně staří. Navíc mu v létě končí smlouva, která by zřejmě stejně nebyla obnovena, takže i pro klub by bylo lepší, kdyby odešel teď za nějakou náhradu než v létě zadarmo," vysvětloval Kozel.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: