Budějovice - Ostrava 1:0Dynamo dál řádí, poradilo si i s Baníkem a stoupá tabulkou

84. Mršič 1 : 0

panČTK

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v předehrávce 18. kola první ligy Ostravu 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v 84. minutě Matej Mršič. Jihočeši zvítězili počtvrté z posledních pěti kol, letos ještě neprohráli a do soboty poskočili na páté místo neúplné tabulky. Baník podruhé za sebou nebodoval a klesl na osmou pozici.

Fotbalisté Českých Budějovic se radují z jediné branky utkání

Dlouhou dobu se zdálo, že vyrovnaný duel, který se kvůli trvajícím opatřením proti koronaviru hrál bez diváků, skončí nerozhodně. Body se dělily i na podzim, kdy soupeři v Ostravě remizovali 2:2.

V 11. minutě měl nejprve možnost hostující Tetour, který ale vypálil nad. Do ještě větší šance se po 20 minutách po zaváhání defenzivy Baníku dostal Alvir, ale v koncovce selhal a jen trefil Laštůvku. V závěru první půle zahrozili pro změnu hosté. Po ruce Alvira zahrával standardní situaci Potočný a trefil z ní břevno.

Zleva Patrik Brandner z Českých Budějovic a Jakub Pokorný z Ostravy.

Ve druhé části byla Ostrava dlouho aktivnější, Mena ale ve 49. minutě hlavičkoval těsně vedle. Na druhé straně proti Alvirovi zasáhl Laštůvka. V 70. minutě po nejistém zákroku Drobného skončil míč těsně vedle a o chvíli později zablokoval v poslední chvíli střelu z hranice malého vápna domácí obránce Talověrov.

Šest minut před koncem udeřili Jihočeši. Na pravé straně se uvolnil obránce Čolič a posunul míč na Mészárose. Ten našel centrem na zadní tyči Mršiče, který se dokázal zbavit dvou bránících hráčů a střelou o zem překonal Laštůvku.

Brankář Jan Laštůvka z Ostravy.

Jihočeši v lize zvítězili nad Ostravou poprvé po čtyřech zápasech a od roku 2014 a doma potřetí za sebou vyhráli. Navíc už tři kola neinkasovali. Naopak Ostrava podruhé po sobě prohrála bez vstřelené branky a zvítězila v jediném z posledních šesti ligových duelů.

18. kolo první fotbalové ligy:
Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Branka: 84. Mršič. Rozhodčí: Marek - Mojžíš, Ratajová - Adam (video). ŽK: Alvir, Čavoš, Javorek - Potočný. Bez diváků.
Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Králik, Talověrov, Skovajsa - Čavoš, Javorek - Ekpai (61. Mészáros), Alvir (88. Valenta), Mršič - Brandner (77. Ledecký). Trenér: Horejš.
Ostrava: Laštůvka - Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman (62. Ndefe) - De Azevedo, Jánoš, Tetour, Mena (87. Buchta), Potočný (46. Holzer) - Zajíc (80. Šašinka). Trenér: Kozel.