Pusu Kristýně neposlal, srdíčko přitom Plíškové málem vyskočilo! Hancko první penaltu v kariéře zvládl

20. února 2021 20:04 - Zlín

Ten kluk má těžký život. Před týdnem se musel zpovídat, proč na Valentýna líbá právě spoluhráče Karlssona, a ne svou sličnou přítelkyni. A když teď sparťan Dávid Hancko ve Zlíně proměnil svou vůbec první penaltu, kterou v profesionální kariéře zahrával, zase zapomněl tenistce Kristýně Plíškové poslat aspoň vzdušnou pusu. „Hlavní je výhra,“ oddechl si slovenský fotbalista, že úspěšnou exekucí přispěl k výhře 3:0.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Málokdo čekal, že si na penaltu troufne právě on. Vždyť pokutové kopy byly v sezoně prokletím Sparty. Než Karlsson proměnil v Olomouci hned dva v zápase, mužstvo v sezoně využilo z osmi penalt jen jedinou!

Jenže dobře naložený Švéd ve Zlíně nehrál, ze hry ho vyřadil pozitivní test na covid-19.

A tak se exekuce ujal Dávid Hancko, vůbec poprvé v dospělé kariéře. Počínal si ovšem mazácky. Počkal si na pohyb brankáře Dostála, potom poslal míč k tyči na druhou stranu a zvýšil vedení na 2:0.

Dávid Hancko a Kristýna Plíšková během dovolené v Chorvatsku.

Instagram Kristýny Plíškové

„První penalta v životě. A moje srdíčko málem vyskočilo!" líčí na Instagramu své pocity Kristýna Plíšková.

Její milý byl v euforii, pusinku na dálku své milé ovšem neposlal. Zase malér...

„Byl jsem v takovém stresu, že jsem na pusu zapomněl. Musím to napravit," usmál se v rozhovoru pro O2 TV Sport.

Na tabuli byl napsaný delší čas

Proč vlastně vyšla řada zrovna na něj? „Již delší čas jsem na tabuli mezi případnými exekutory napsaný i já. David v Olomouci obě penalty dal, ale ve Zlíně nám chyběl. Tak jsem si vzal míč já," líčí Hancko.

Sparta vyhrála i třetí duel pod koučem Pavlem Vrbou, který koučoval jubilejní 250. zápas v české lize. Poprvé však bez nervů, bez divoké přestřelky a s čistým kontem.

„Nula vzadu je pro nás určitě důležitá. Předešlé dva zápasy byly razítkem, že jsme schopní skóre otáčet. Teď nám zase pomůže čisté konto. Až na jednu výjimku jsme Zlín nepustili do větší šance. Je se od čeho odrazit," těší slovenského reprezentanta.

Pěkný Valentýn! Hancko místo Kristýny líbal spoluhráče

Prakticky celý podzim ho trápilo zranění, zápasy absolvoval přes bolest. Teď si pro změnu po příchodu nového kouče po dlouhé době zase zvyká na post levého obránce.

„Ze začátku byl návrat na kraj těžký, neměl jsem tam do té doby v sezoně ani jeden trénink. Ale trenér mě tam potřebuje, a jak už jsem řekl, budu se snažit na jakémkoliv místě. Na stoperu se cítím přece jen líp, ale hlavní je, že jsem zdravý. A že jsme zase vyhráli," kvituje Hancko.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: