Slavia je krůček od titulu! Sparta ztratila vyhraný zápas, týmy ze dna padly

Středeční program 28. kola Fortuna ligy měl na programu šest zápasů. A posledním čtyřem týmům tabulky se vůbec nedařilo. Opava podlehla Liberci 0:2, Příbram vyhořela s Bohemians 1:4, Brno padlo na Slovácku 2:4 a Teplice podlehly Plzni 0:1. Jen remízu 2:2 vybojovala v Ďolíčku v duelu s Pardubicemi Sparta. V posledním středečním utkání porazila Slavia Zlín 2:1 a opět se tak výrazně přiblížila k třetímu titulu v řadě.

Střelec Jan Kuchta ze Slavie se raduje z gólu.

Roli favorita začali fotbalisté Liberce v Opavě plnit po dvaceti minutách, když Ondřej Karafiát trefil tyč domácí branky. O dvě minuty později již mohli Severočeši slavit. Po centru Michala Sadílka se prosadil hlavičkou Imad Rondič a Liberec vedl 1:0.

Oba dva aktéři si role vyměnili v 38. minutě, když po Rondičově nahrávce skóroval Sadílek a svěřenci trenéra Hoftycha šli do kabin s dvoubrankovým náskokem. Ve druhém poločase si již Liberec náskok pohlídal a připsal si další tři body za výhru 2:0.

Hráči Liberce se radují z druhého gólu.

Slovácko si poradilo se Zbrojovkou

Domácí Slovácko vstoupilo do utkání proti Zbrojovce výborně, když se ujalo díky brance Marka Havlíka z 11. minuty vedení 1:0. Druhou branku přidal o čtrnáct minut později Milan Petržela a zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Hosté však ještě do poločasu díky proměněnému pokutovému kopu Luďka Pernici snížili na jednobrankový rozdíl.

Šok favorita dokonal po hodině hry Peter Štepanovský, který srovnal na 2:2. Hosté se však neradovali dlouho. Slovácko se ze šoku vzpamatovalo už o šest minut později, kdy jim vrátil vedení přesnou střelou Vlastimil Daníček. A když krátce poté zvýšil Václav Jurečka na 4:2, bylo o osudu Zbrojovky definitivně rozhodnuto.

Zleva Vlastimil Daníček ze Slovácka a Adrián Čermák z Brna.

Příbram vyhořela s Bohemkou

Po bezbrankovém prvním poločase zápasu mezi Příbramí a pražskými Bohemians se jako první prosadili hosté. V 58. minutě se z bezprostřední blízkosti nemýlil Ibrahim Keita a klokani vedli 1:0. A od té doby na hřišti hosté vládli. V 70. minutě Jan Vondra podruhé překonal Jakuba Šimana, debakl domácích pak o pět minut později korunoval z pokutového kopu Roman Květ. Třiadvacetiletý obránce se podílel i na dalším gólu hostů, když centrem našel Ibrahima Keitu, který svým druhým gólem zvýšil už na čtyřbrankový rozdíl. O aspoň čestný úspěch Příbrami se postaral v 79. minutě Lubega Edrisa, který snížil na 1:4.

Zleva Filip Zorvan z Příbrami a Vojtěch Novák z Bohemians.

Plzeň vydřela výhru v Teplicích

Favorizovaná Plzeň se na hřišti trápících se Teplic prosadila až po hodině hry, kdy dalekonosnou střelou i díky teči jednoho z domácích hráčů překonal Jana Čtvrtečku Filip Kaša a Západočeši šli do vedení 1:0. Tepličtí se již na vyrovnání nezmohli, tři body za jednobrankové vítězství si tak odvezla Plzeň.

Zleva Milan Havel z Plzně a Robert Jukl z Teplic.

Sparta s Pardubicemi jen remizovala

Sparta vstoupila do zápasu s Pardubicemi ve vršovickém Ďolíčku výborně, když ji poslal do vedení v 7. minutě po přihrávce Adama Hložka Tomáš Wiesner. Letenští navýšili náskok těsně před koncem prvního poločasu, kdy po faulu na Matěje Polidara proměnil pokutový kop Dávid Hancko.

Domácí snížili čtyři minuty po začátku druhého poločasu. Chybnou rozehrávku Sparty využil Jan Jeřábek a překonal Florina Nitu. O chvíli později mohlo být dokonce vyrovnáno, když Tomáš Solil zatřásl pravou tyčí sparťanské branky. Toho se však domácí přeci jen dočkali. Po nedovoleném zákroku Tomáše Wiesnera proměnil nařízenou desítku Cadu a vyrovnal tak na konečných 2:2.

Zleva Michal Hlavatý z Pardubic a Tomáš Wiesner ze Sparty.

Slavia vymodlila výhru nad Zlínem

Favorizovaná Slavia nevstoupila do utkání proti Zlínu vůbec dobře, když po faulu Jana Bořila na Ondřeje Ginzela proměnil pokutový kop Roman Potočný a od 7. minuty tak hosté vedli 1:0. Sešívaní se vyrovnání dočkali po půlhodině hry. Rychlou kombinaci domácích zakončil po přesné Teclově přihrávce Nicolae Stanciu.

Lídr Fortuna ligy se dostal do vedení v 50. minutě po závaru před zlínskou brankou, kdy překonal Stanislava Dostála Jan Kuchta. V 65. minutě se do obrovské šance dostal hostující Tomáš Poznar, který nejdříve hlavou trefil tyč, aby vzápětí z malého vápna překopl Kolářovu branku. Hosté již vyrovnat nedokázali a z Edenu odjíždějí s prohrou 1:2.

Slovácko - Brno 4:2
Branky: 11. Havlík, 24. Petržela, 66. Daníček, 70. Jurečka - 34. Pernica, 60. Štěpanovský
Pardubice - Sparta 2:2
Branky: 49. Jeřábek, 75. Cadu - 7. Wiesner, 44. Hancko
Slavia - Zlín 2:1
Branky: 29. Stanciu, 50. Kuchta - 7. Potočný