Zlín - Opava 1:1 Hotovo! Opava je prvním sestupujícím z fotbalové ligy

19. Nešický 0:1
78. Poznar 1:1
Záznam online reportáže »

8. května 2021 16:53 - Zlín/Praha

Fotbalisté Opavy remizovali v sobotním utkání 31. kola nejvyšší soutěže na hřišti Zlína 1:1 a jsou definitivně prvním sestupujícím. Už totiž ve zbytku soutěže nemohou opustit jednu ze tří nejhorších příček, které znamenají pád do druhé ligy. Slezané v sobotu vedli po zásahu Nešického, chvíli před koncem je však poslal do nižší soutěže vyrovnávací trefou Poznar.

Dalibor Glück, ČTK

Opavští potřebovali ve Zlíně pro uchování teoretické naděje na záchranu vyhrát a v prvním poločase šli do vedení, poté co se v 19. minutě prosadil Aleš Nešický. Stejný hráč pak nevyužil obrovskou šanci na pojistku a v 78. minutě srovnal nejlepší střelec domácích Tomáš Poznar.

Opavští sestupují z nejvyšší soutěže po třech sezonách. Vloni se pádu do druhé ligy vyhnuli díky tomu, že se kvůli jednomu pozitivnímu případu koronaviru v jejich kádru nestihla dohrát nadstavbová skupina o záchranu a výjimečně elitu nikdo neopustil. Slezané měli v době ukončení na předposledním místě stejně bodů jako nejhorší Příbram. Po nedohrání skupiny o záchranu se v této sezoně účastní první ligy rekordních 18 týmů a netradičně tři z nich sestoupí.

Zleva Martin Cedidla ze Zlína a René Dedič z Opavy.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Už v páté minutě měl na hlavě vedoucí gól Janetzký, ale po centru z levé strany orazítkoval jen tyč opavské branky.

Hosté využili v podstatě první vážnější šanci. Po rychlé a přímočaré akci po levé straně našel Hrabina v 19. minutě v šestnáctce volného Nešického, který se uvolnil a nedal brankáři Dostálovi šanci.

Zlín si v dalším průběhu udržoval územní převahu, ale narážel na pružnou defenzivu Slezanů. Lehce zahrozili jen hlavičkou Poznar a střelou Dramé.

Zleva Marek Hlinka ze Zlína a Patrik Hellebrand z Opavy.

Domácím prospěla dvě poločasová střídání. Zlínští zpřesnili hru a začali lépe kombinovat. Opava však pokračovala v aktivní hře, dobře napadala a využívala každou možnost k rychlým brejkům.

Šanci na druhý gól měl Dedič, ale hlavou netrefil prostor mezi tyčemi. V 72. minutě stejného hráče vychytal Dostál a z dorážky ze dvou kroků neproměnil Nešický jasnou tutovku, když míč napálil jen do břevna.

Hosty musela zahozená šance hodně mrzet. V 78. minutě využil chybu v jejich defenzivě Poznar a křížnou střelou vyrovnal. Zlín podruhé za sebou remizoval a natáhl ligovou sérii bez vítězství na osm kol.

31. kolo první fotbalové ligy:
Fastav Zlín - SFC Opava 1:1 (0:1)
Branky: 78. Poznar - 19. Nešický. Rozhodčí: Franěk - Mikeska, Hurych - Denev (video). ŽK: Janetzký, Martínez - Didiba, Dedič, Digaňa, Nešický, Smola. Diváci: 240 (omezený počet).
Zlín: Dostál - Cedidla, Buchta, Simerský, Matejov - Janetzký (74. Fantiš), Hlinka, Janošek (46. Martínez) - Dramé, Poznar, Potočný (46. Jawo). Trenér: Páník.
Opava: Digaňa - Didiba, Hnaníček, Kulhánek, Hrabina - Mondek (86. Rataj), Hellebrand (77. Darmovzal), Večerka, Nešický, Helešic (80. Kania) - Dedič (86. Smola). Trenér: Skácel.
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.