Živě

Simerský se sestupující Opavou soucítí. Kudla do zad od lidí z města, má jasno

9. května 2021 16:15 - Zlín

Stál teď na druhé straně barikády, avšak s klubem, v němž v minulosti šest let působil, soucítil. Obránce zlínských fotbalistů Dominik Simerský po remíze 1:1 s Opavou, která definitivně poslala slezský tým do druhé ligy, svoje bývalé parťáky utěšoval.

 

Dalibor Glück, ČTK

„Teď už jsem jinde a dělám maximum pro úspěch Zlína. Osud Opavy mi však rozhodně není jedno. Její sestup mě mrzí. Do ligy patří. Zázemím, hráčskou kvalitou i kvůli skvělým fandům. Její problém ovšem spočíval v tom, že nedávala góly. S čímž se konec konců potýkáme i my," uvažuje osmadvacetiletý stoper ševců.

Prostředí ve slezském klubu dobře zná, proto Simerského hodně překvapily změny, k nimž došlo v týdnu před duelem ve Zlíně. „Vůbec nerozumím tomu, proč skončil na postu sportovního manažera Pavel Zavadil, jenž kvůli nové funkci uzavřel v zimě hráčskou kariéru. Totéž platí o řediteli Jardovi Rovňanovi. Přišlo mi to jako vražená kudla do zad od lidí z města. Jako bývalý opavský fotbalista i fanoušek jsem z toho hrozně zklamaný. Mrzí mě, co se tam děje. Nevrhá to na Opavu vůbec dobré světlo," je si jistý.

Zleva Matěj Hrabina z Opavy a Tomáš Poznar ze Zlína.

Dalibor Glück, ČTK

Ani ve Zlíně, navzdory tomu, že mu plichta vynesla definitivně záchranu, nepanuje nyní příliš dobrá nálada. Fastav se ani v osmém ligovém zápase v řadě nedočkal vítězství. Plichtu s posledním mužstvem tabulky musel vzhledem k průběhu střetnutí brát. „Je to tak. Vždyť Opavští byli v prvním poločase lepší a zaslouženě vedli. Aspoň bod nám vyneslo až zlepšení po pauze. Klidně jsme mohli i prohrát," uvědomuje si Simerský, podle něhož Nešického vedoucí trefa jeho tým nahlodala. „Ještě za bezbrankového stavu jsme trefili tyčku. Po inkasovaném gólu na nás dolehl útlum, z něhož nás vysvobodila až přestávka," přemítá.

Zlíňany nakonec spasil vyrovnáním kapitán Poznar, ale mohlo být pro ně mnohem hůř. Osmnáct minut před koncem totiž opět Nešický napálil míč z jasné šance do břevna a Slezané se domnívali, že se balon od ní odrazil za brankovou čáru. „Já tu situaci v zápalu boje takřka vůbec neregistroval. Až po utkání jsem se dozvěděl, že Opavští chtěli gól," prozradil Simerský.

čfo, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..