Živě

Z Letné na Julisku, Dukla dotáhla příchod posily ze Sparty

16. července 2021 12:07 - Praha
(Aktualizováno: 16. července 2021 12:27)

Popojede jen kousek vedle k sousedům. Fotbalový obránce či záložník Jiří Kulhánek odchází z pražské Sparty na roční hostování do druholigové Dukly. Součástí dohody je i možnost o stažení pětadvacetiletého hráče po půl roce zpět na Letnou. Oba kluby o výsledku jednání informují na svých webových stránkách.

 

fkdukla.cz

Pětadvacetiletý hráč už se s Duklou od začátku týdne připravoval. Teď se dotáhlo jeho hostování.

„Po odchodu Chlumeckého a Fišla jsme hledali zkušeného stopera, který pomůže zpevnit naši defenzivu. Konan a Kovernikov mají perspektivu, ale chtěli jsme přivést ještě někoho se zkušenostmi. Jirka jich má na svůj věk hodně, víme o jeho kvalitách a věříme, že je plně prodá na hřišti a dodá sebevědomí ostatním naším mladým hráčům. S osou mužstva jsme nyní spokojeni. Jirkova výhoda také je, že může naskakovat uprostřed zálohy," pochvaluje si Jan Staněk, sportovní ředitel Dukly.

„Jsem spokojený, že se povedlo všechno dotáhnout a že vím, kde budu v následující sezoně hrát. Z Dukly mám zatím dobrý pocit. V kabině je hodně mladých kluků a dobrá parta. Snad se nám bude v sezoně dařit," doufá Jiří Kulhánek.

„Jirka je ve svém věku již zkušeným fotbalistou, který si připsal přes 60 startů v nejvyšší soutěži. Cílem Dukly pro následující sezonu bude bojovat o postup do ligy, Jirku si cíleně vytipovala. Získává v něm kvalitního stopera a zároveň lídra na hřišti. Pevně věřím, že spojení bude úspěšně pro obě strany," dodává Viktor Kolář, šéf fotbalové sekce agentury Sport Invest.

Kulhánek patří Spartě, za jejíž A-tým si zahrál naposledy v sezoně 2018/19. Pak odešel na několik hostování, ale vždy zůstal v nejvyšší soutěži. Hrál ve slovenské Trnavě, Českých Budějovicích a loni oblékal dresy Mladé Boleslavi a Opavy.

V tomto týdnu je Kulhánek druhou posilou Dukly, první byl Lukáš Cienciala z Baníku Ostrava.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..