Živě

Hotovo. Slavia zaplatí Bruggám 2,5 milionů eur a Krmenčík bude její. Pokud se tedy probojuje do Ligy mistrů

21. července 2021 15:03 - Praha
(Aktualizováno: 21. července 2021 17:54)

Snil o něm a dočká se ho. „Má všechny předpoklady dotknout se svého stropu. Samozřejmě v případě pozitivního přístupu, o kterém mě ujistil. A nejen mě, ale celý můj trenérský štáb, protože jsme s Michaelem seděli a mluvili společně,“ je slávistický kouč Jindřich Trpišovský přesvědčen, že reprezentační útočník Michael Krmenčík bude pro klub z Edenu tou největší a nejvýraznější posilou. Jeho transfer z belgických Brugg, jimž stále patří a podle jejichž tréninkových plánů se chystá na novou sezonu, je přitom takřka hotovou věcí. „Na devadesát procent,“ ujišťuje šéf slávistického představenstva Jaroslav Tvrdík.

Sport.cz

Krmenčík měl eminentní zájem o návrat z belgického angažmá zpátky do Čech, o jeho angažování měla zájem jak Slavia, tak i Sparta.

Mistrovský klub z Edenu měl nakonec navrch.

„Po jednání, která probíhala v úterý ještě pozdě v noci a ve středu dopoledne pokračovala jsme dospěli k dohodě, která byl měla být nejpozději v pátek definitivně stvrzena," mohl Tvrdík ujistit trenéra Trpišovského, že jeho přání bude splněno.

Trenér Slavie Praha Jindřich Trpišovský a Jaroslav Tvrdík.

Vlastimil Vacek, Právo

„Zatím půjde o roční hostování s povinnou opcí. V přestup se změní v případě, že postoupíme do Ligy mistrů. V tom případě za něho zaplatíme 2,5 milionů eur," informoval Tvrdík o podmínkách transferu Krmenčíka, který v minulé sezoně půl roku hostoval v řeckém PAOK Soluň.

Trpišovský samozřejmě přijal zprávu s evidentní úlevou, protože o Krmenčíka hodně stál.

„Už potřetí během trenérské kariéry. Dvakrát se ale naše cesty minuly, už jako mladíka jsem ho chtěl na Žižkov a představoval jsem si, kde by se svým potenciálem jednou mohl být. Moc útočníků jako je on v české lize nepůsobí. Teď se tedy potkáme," netajil trenér, že je navýsost spokojený se sedmou akvizicí, kterou mu vedení klubu přivedlo.

„Ještě nenaplnil potenciál, který v sobě má. A právě teď se dostává do nejlepšího věku, aby ho ze sebe dostal. A on nás ujistil, že fotbal teď pro něho představuje všechno a že se plně podřídí všemu, co na něm budeme vyžadovat my trenéři i Slavia," je si Trpišovský jistý, že Krmenčíka přetvoří k obrazu svému a zmiňovaný skrytý potenciál z něho dostane.

Česká radost! Útočník Michael Krmenčík se raduje s Tomášem Součkem poté, co se do dánské sítě trefil Patrik Schick ve čtvrtfinále EURO.

Naomi Baker, Reuters

„Umí dávat góly, prosadit se v šestnáctce, v našem rozestavení může nastupovat hned na čtyřech místech. Ostatně, když ještě hrával v Plzni, vzbuzoval v našich hráčích vždy velký respekt," připomínal slávistický trenér.

„Prošel si svou cestou, má za sebou různé věci, musel se vyrovnat s těžkým zraněním i se zahraničním angažmá, které se nevyvíjelo podle jeho představ. Posbíral zkušenosti, kterých by teď měl využít, aby pomohl Slavii a zároveň se dotkl svého výkonnostního stropu," vypočítával Trpišovský, proč o Michaela Krmenčíka tolik stál.

zp, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..