Živě

Sestava? Jasno máme z 90 procent. Jedině, že by Vozy přivedl Ronalda, vtipkuje Horejš

21. července 2021 21:06 - České Budějovice

S novým majitelem Vladimírem Koubkem, kapitánem Martinem Králikem a sedmi novými tvářemi vstoupí do nové sezony fotbalisté Českých Budějovic. Dynamo prožilo na jaře spletité období, kdy 11 zápasů čekalo na výhru, a nakonec skončilo třinácté. Teď se netají vyššími ambicemi.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Budeme usilovat o umístění do desátého místa," prohlásil Koubek na středeční tiskové konferenci. Kádr v letní pauze doznal změn. Z kabiny se vytratily opory Drobný, Havelka nebo Mészáros. Odešel i Ubong Ekpai, jenž se vrátil z hostování do Plzně, a útočník David Ledecký zamířil do Teplic.

Tým naopak posílili slovenský gólman Dávid Šípoš z Nitry, záložníci Ondřej Mihálik z Plzně, Patrika Hellebrand ze Slavie, Jakub Hora z Teplic, z Mladé Boleslavi přišel loni desetigólový střelec Michal Škoda, z Olomouce zlanařilo Dynamo obránce Martina Sladkého a nedávno podepsalo smlouvu i s ofenzivním středopolařem Emmanuelem Tolnem z Táborska. Stav přitom nemusí být konečný. „Bavíme se o tom, že by jeden hráč mohl ještě přijít. Ale musí to být hráč do základní sestavy, který by mužstvu okamžitě pomohl," poznamenal trenér David Horejš.

Věřím, že zase máme tým hladový po úspěchu, tvrdí kapitán olomoucké Sigmy Hubník

Už před soustředěním v Kaprunu se k Jihočechům připojil talentovaný mladík Nicolas Penner. Odchovanec Budějovic, který ve čtrnácti letech přestoupil do Sparty, aby o dva roky později zamířil do dorostu slavného Juventusu, kde trénoval s hvězdným Ronaldem. Velmi slibně se rozvíjející kariéru ofenzivního záložníka však v roce 2019 přibrzdily zdravotní problémy, kvůli nimž byl skoro rok a půl mimo hru. „Neplánujeme, že by měl nastoupit v neděli proti Teplicím. V první fázi jsme si s ním ujasnili filosofii a teď s Nicolasem budeme jednat o uzavření kontraktu. Chceme, aby tady podepsal smlouvu," řekl sportovní manažer Martin Vozábal.

Sestava na první kolo proti Teplicím se Dynamu už rýsuje. „Jasno máme z 90 procent, jedině, že by Vozy (Vozábal) přivedl Ronalda, to bychom ho tam asi dali," žertoval dobře naladěný Horejš, který spolu s ostatními členy realizačního týmu a všemi hráči podstoupí 26. července očkování proti onemocnění covid-19. „Vážíme si, že jsme nemuseli nikoho přemlouvat," hřeje Koubka, jenž dotáhl spolupráci s budějovickým Budvarem.

jsv, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..