Sparta kvůli hučení na Poulola vyhodnocuje kamerové záznamy duelu s Olomoucí

27. července 2021 18:01 - Praha

S návratem diváků do hlediště se vrátil i starý problém. Projevy rasismu. Fotbalová Olomouc odsoudila rasistické hučení části fanoušků Sparty na hráče tmavé pleti Florenta Poulola v sobotním ligovém utkání. Čtyřiadvacetiletý francouzský defenzivní hráč Sigmy chtěl odejít ze hřiště, ale nakonec zápas dohrál. Incident zaznamenal ve své zprávě o utkání technický delegát Ladislav Kruliš. Pražský klub teď vyhodnocuje kamerové záznamy a je připraven podniknout kroky proti konkrétním jednotlivcům.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Museli se ozvat. Na tiskovou konferenci před odvetným zápasem proti Rapidu dorazili trenér Pavel Vrba i kapitán Bořek Dočkal v tričkách s jasným vzkazem: Ne rasismu!

„Na začátku každé sezony připomínáme náš neměnný postoj k rasismu, vůči kterému se klub trvale vymezuje," zdůrazňuje ředitel komunikace Ondřej Kasík. „Máme tu tradici hráčů jako Bony, Leo Kweuke nebo Costa, rasismus si ve Spartě nepřejeme. Je to naše dlouhodobé a jasné stanovisko."

Část fanoušků Sparty rasisticky hučela na našeho obránce! Sigma odsuzuje projevy vůči Poulolovi

Hned v úvodním ligovém kole ovšem nastal problém.

To je na profilicenci, chválil trenér Pavel Vrba Bořka Dočkala za zhodnocení hry Rapidu

Sport.cz

„Jsme rádi, že fanoušci jsou zpět na tribunách a že nahlas vyjadřují svoje emoce, nejsme v knihovně. Ale zároveň je potřeba dodat, že emoce nesmí přejít v urážky rasistického charakteru," poukazuje Kasík.

Letenský klub se zabývá stížností Sigmy Olomouc a jejího hráče Florenta Poulola.

„Vyhodnocujeme kamerové záznamy ze sobotního utkání a jsme připraveni podniknout kroky proti konkrétním jednotlivcům za škodlivé a toxické jednání. V sobotu se jednalo o projevy jednotlivců, nikoliv o masové projevy, takže věříme, že ve středu, kdy na utkání s Rapidem bude 9000 fanoušků, se nic takového dít nebude," říká Kasík.

dos, Sport.cz

  3:0 Slovácko - Zlín 3:0 dohráno
20210918T16:00:00+0200
Slovácko vs. Zlín
Slovácko vs. Zlín
Slovácko
Zlín
  2:1 Liberec - Ml. Boleslav 2:1 dohráno
20210918T16:00:00+0200
Liberec vs. Ml. Boleslav
Liberec vs. Ml. Boleslav
Liberec
Ml. Boleslav
  Plzeň - Budějovice dnes 19:00
20210918T19:00:00+0200
Plzeň vs. Budějovice
Plzeň vs. Budějovice
Plzeň
Budějovice

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..