Hrozně diskutabilní vyloučení, nechápe Knobloch a volá po jednotném metru. Podle rozhodčího šlo o surovou hru

28. srpna 2021 22:08 - Liberec
(Aktualizováno: 29. srpna 2021 07:30)

Byl to jeden z klíčových momentů utkání mezi Libercem a Zlínem, který na severu Čech vyhrál 1:0. V 69. minutě ještě za stavu 0:0 musel ze hřiště domácí obránce Martin Koscelník, jemuž sudí Dalibor Černý po zásahu VAR udělil červenou kartu a Zlín přesilu využil.

 

Radek Petrášek, ČTK

Za co byl slovenský reprezentant potrestaný? V souboji o míč nejspíše nechtěně došlápl na Vachtanga Čanturišvila. Do hry vstoupil VAR, k obrazovce si zavolal hlavního arbitra a ten poté tasil červenou.

„Na hrací ploše jsem písknul přestupek domácího hráče. Neviděl jsem přesně, kam došlápnul. Z tohoto důvodu nebyl udělen žádný osobní trest. Po konzultaci s VAR jsem byl zavolán kvůli potenciální červené kartě. Po zhlédnutí videozáznamu jsem vyhodnotil, že se jednalo o surovou hru, kopnutí, šlápnutí na soupeře v nepřerušené hře v souboji o míč nepřiměřenou silou a z tohoto důvodu jsem udělil červenou kartu," vysvětlil svůj verdikt Dalibor Černý.

„Jako surovou hru jsem to vyhodnotil, protože šlo o bezpečnost a zdraví hráče. Faulující hráč měl podle mého názor možnost se kontaktu vyhnout nebo alespoň udělat pohyb nohy, aby ke kopnutí nedošlo. Ale podle záběru k žádnému vyhnutí nedošlo a z toho důvodu byla červená karta za surovou hru," dodal hlavní arbitr.

Kamarádi se mě už ptají, co je v Liberci špatně, přiznává zaskakující Holeňák po další prohře

Jednalo se podle něj o úmyslné šlápnutí na soupeře? „Nedokážu říct, jestli to byl úmysl. Byla tam nepřiměřená síla, v potaz jsem bral ochranu zdraví hráče," řekl.

Domácí však oponují. Podle gólmana Milana Knoblocha šlo o hodně diskutabilní moment.

„Maťo v první fázi šlápnul na balon a pak mu sjela noha na hráče soupeře. Když se podíváme na zápas s Plzní, kde mi Chorý prošlápnul břicho a rozhodčí mi řekl, že v tom nebyl úmysl a Plzeň házela aut a srovnáme ten zákrok s tímhle, co se intenzity týká, přijde mi až neuvěřitelný, že Kosťa dostane červenou kartu a Chorý nic, ani nejde o faul. Myslím, že by měl být v tomhle jednotný metr. Kosťovi ani nejde nic vyčítat. Hrál balon a sjela mu noha. Hrozně diskutabilní vyloučení," zlobil se Knobloch, který osm minut před koncem inkasoval z hlavy Tkáče rozhodující branku.

„Vyloučení utkání ovlivnilo dost. Do konce zbývalo dvacet minut a když dohráváte bez jednoho hráče, je to vždy složitý. Bohužel v této sezoně se nám to stalo již potřetí. Soupeř má jednal přesilovku a nás zápas stojí víc sil. Chtěli jsme se s tím i tak poprat, od vyloučení však naše aktivita logicky upadla," uzavřel Knobloch.

hp, Sport.cz, Právo

  0:0 Plzeň - Budějovice 0:0 13. min
20210918T19:00:00+0200
Plzeň vs. Budějovice
Plzeň vs. Budějovice
Plzeň
Budějovice
  3:0 Slovácko - Zlín 3:0 dohráno
20210918T16:00:00+0200
Slovácko vs. Zlín
Slovácko vs. Zlín
Slovácko
Zlín
  2:1 Liberec - Ml. Boleslav 2:1 dohráno
20210918T16:00:00+0200
Liberec vs. Ml. Boleslav
Liberec vs. Ml. Boleslav
Liberec
Ml. Boleslav

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..