Sparta si brousí zuby na exslávistu z Jablonce. Byl bych proti, netají trenér Rada

31. srpna 2021 19:25 - Praha
(Aktualizováno: 1. září 2021 09:18)

Rýsuje se pikantní přestup? Server iSport přišel s informací, že fotbalová Sparta zkouší z Jablonce přetáhnout obránce Jaroslava Zeleného. Ano, hráče, který až do léta kmenově patřil Slavii - a teprve v rámci kompenzace za Ivana Schranze se jeho hostování na Střelnici změnilo v přestup. Jablonecký šéf Miroslav Pelta ovšem nechce Zelného uvolnit. A o svého klíčového borce nechce přijít ani trenér Petr Rada.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ještě donedávna vcelku nenápadný hráč se stal v Jablonci prvotřídním stoperem. Podle řady expertů by si dokonce zasloužil pozvánku do národního týmu.

Sparta by defenzivního univerzála Jaroslava Zeleného nejvíc potřebovala na jeho původní místo levého obránce. Letní posila Höjer je celý podzim mimo, o víkendu se na stejném postu zranil také Polidar.

Zvládli jsme to herně i výsledkově, liboval si obránce Jaroslav Zelený

Sport.cz

Jablonec ovšem moc dobře ví, koho v Zeleném má. Navíc ho stejně jako Spartu čeká podzim v pohárové Evropě.

Jablonecký fotbalista Jaroslav Zelený nechtěl asistovat u sparťanské gólové radosti a spěchá s míčem ke středovému kruhu.

Vlastimil Vacek, Právo

„O nějaké nabídce na Zeleného jsme se zatím v klubu nebavili. A pokud ano, byl bych proti," říká trenér Petr Rada pro Sport.cz.

„Chtěli jsme postoupit do Konferenční ligy, což se podařilo. Máme tedy garantováno dalších šest zápasů v pohárové Evropě. Do domácí soutěže jsme ovšem nevstoupili ideálně. Zeleného odchod by byl asi velký zásah do sestavy," argumentuje zkušený kouč.

Ve skupině chce bodovat

Je mu jasné, že konečné rozhodnutí nebude na něm. „Jsem jen trenér, i když mé slovo by mělo mít váhu. Záležet nakonec bude na vedení a majiteli," uvědomuje si Rada.

Postupem do Konferenční ligy vydělal klubu přibližně 76 milionů korun. A ve skupině s Alkmaarem, Kluží a Randers nechce hrát druhé housle.

Trenér Jablonce Petr Rada na tréninku před utkáním s Celtikem Glasgow.

Radek Petrášek, ČTK

„Postoupili jsme, teď chci získat co nejvíc bodů. Každý má přece ambice jít ze skupiny dál," ujišťuje Rada.

Jablonec zkoušel v létě získat ze Sparty některé hráče aspoň na hostování, k dohodě však nedošlo. Letenští především z řad svých mladíků mají jako případnou protihodnotu za Zeleného, koho nabídnout.

„Jestli bych si ze Sparty teoreticky někoho vybral? No, kdyby mi sebrala klíčového stopera, potřeboval bych přece jiného stopera, to je jasné, ne? Hancka nebo Panáka," usmívá se Rada, který před časem i Spartu vedl.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..