Vše se už uklidnilo, vzkázal Mara po vojenském převratu. Liberec je s hráčem v kontaktu

6. září 2021 17:01 - Konakry/Liberec

Původně měli reprezentanti Guineje v pondělí bojovat o body s Marokem, jenže kvalifikační bitvu o mistrovství světa 2022 zrušil vojenský převrat. Fotbalisté včetně libereckého defenzivního univerzála Kamsa Mary nyní mají zcela jiné než fotbalové starosti.

 

https://www.fcslovanliberec.cz

„Teď už se vše uklidnilo," vzkázal 26letý Mara z Guineje. V neděli téměř třináctimilionovou zemi paralyzoval vojenský puč, při kterém byl svržen prezident Alpha Condé.

Moc převzala zvláštní vojenská jednotka. Ta po puči na čas zavřela vzdušné i pozemní hranice západoafrické země. Reprezentantům Maroka bylo umožněno zemi opustit. Hranice však jsou již nyní opět otevřené a reprezentanti by se tak mohli vrátit do svých klubů. „Jsme s hráčem v kontaktu," poznamenal tiskový mluvčí Slovanu Tomáš Čarnogurský.

Liberecký Kamso Mara (uprostřed) slaví se spoluhráči vítězný gól z penalty proti APOEL Nikósie.

Vlastimil Vacek, Právo

Bezpečný návrat svého hráče Naby Keity do Anglie například řeší Liverpool. „Přes vedení reprezentace jsme s Nabym pravidelně v kontaktu," citovala agentura Reuters prohlášení Liverpoolu. „Je v bezpečí a v pořádku. Situace se neustále vyvíjí, proto s úřady řešíme, jak ho bezpečně a včas dostat zpět do Liverpoolu," dodal klub.

Kamso Mara ze Slovanu Liberec během utkání na Bohemians.

Vlastimil Vacek, Právo

Moc v zemi v neděli převzala armáda pod vedením plukovníka Mamady Doumbouya. Speciální jednotka rozpustila vládu a zrušila ústavu. Převzetí moci zdůvodnila rozsáhlou korupcí a stále větší chudobou v zemi.

Hynek Preisler, ČTK, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..