Koupí Plzeň americký miliardář? Viktorii se rýsuje zajímavá možnost

15. září 2021 08:16 - Plzeň

Po krachu fotbalové Viktorie Plzeň v předkole Konferenční ligy se začalo nahlas mluvit o ekonomické pohromě pro klub. Následoval výprodej hráčů a ze zákulisí se začaly šířit obavy, že bez přílivu desítek milionů z UEFA nemusí být brzy ani na výplaty pro hráče, a proto měl klub začít hledat vhodného strategického partnera. Na tomto poli pro Viktorii nyní údajně figuruje zajímavé jméno.

 

Profimedia.cz

Podle deníku Sport se mezi zájemci o koupi aktuální lídra první ligy objevil i americký miliardář Robert Platek, jehož rodina už vlastní kluby v Itálii, Dánsku či Portugalsku.

Jmění 57letého newyorského magnáta známého z investiční společnosti MSD Capital je odhadováno na dvě miliardy dolarů, tedy zhruba 43 miliard korun.

Plzeň na prodej? Klub hledá investora, miliony z Evropy zoufale chybějí

„Jeho lidi už Plzeň navštívili a s panem Šádkem (současným majitelem klubu) jednali," cituje Sport svůj zdroj.

Platek už za poslední rok získal většinový podíl v italské Spezii, portugalském Casa Pia AC, či dánském Sönderjyske. Do posledního jmenovaného klubu kapitálově vstoupil loni v září před duelem třetího předkola Evropské ligy na hřišti Plzně, který tehdy Západočeši pod trenérem Adrianem Guľou vyhráli jasně 3:0.

roj, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..