Horváth v slzách! Legendu Plzně zlomily vzpomínky na nejsilnější momenty ve Viktorii

16. září 2021 15:57 - Plzeň

Týden po skalpu Sparty zažije Doosan Aréna další výjimeční utkání. Sobotním duelem s Českými Budějovicemi vyvrcholí oslavy 110. výročí založení klubu, který za poslední dekádu získal pět mistrovských titulů a třikrát si zahrál Ligu mistrů. Tým nastoupí ve speciálních retro dresech, jejichž předlohou byly ty z roku 1911.

 

FCVP - Martin Skála

„Když pan Šádek přišel do Plzně, měl spousty snů a cílů. Když jsem do Viktorky přišel já, byl jsem na konci sportovní cesty. Byl jsem odejit ze Sparty. To, co jsem zažil v Plzni, je neskutečné. Jsem...," soukal ze sebe dojatý bývalý kapitán Viktorie a současný asistent trenéra Pavel Horváth. Víc mu emoce na nedovolily. Při pohledu na záběry z velkých zápasů, které s Viktorií prožil, se dojetím rozplakal.

„No, netušil jsem, že mě to takhle dostane. Chtěl jsem říct, že jsem strašně šťastný. Jenže nikdy to nebylo o jednom hráči, ale o týmu. Není náhoda, že Plzní prošla spousta skvělých hráčů, kteří se dostali do reprezentace. Klub funguje, snad si toho fanoušci váží. A budou si tohle uvědomovat, i když se třeba nebude dařit," dodal Horváth s odstupem několika minut.

Šádek: Zůstávám v Plzni! Co řekl majitel Viktorie o prodeji klubu?

Krátce před 19. hodinou zazpívá českou hymnu proslulá operní pěvkyně Eva Urbanová, vzápětí viktoriáni v retro dresech rozehrají ligovou partii s Českými Budějovicemi. „Dresy jsou hezké, povedené. Je pro mě ctí, že budu moct jeden z nich obléknout a vést v něm Viktorku jako kapitán v zápase," prohlásil stoper Lukáš Hejda.

Limitovaná edice 110 dresů i pro fanoušky

„Červená trika, světle modré trenky a černé stulpny. V takových barvách nastoupili naši předchůdci v roce 1911 ke svému vůbec prvnímu utkání. Je pro nás ctí, že v těchto barvách odehrajeme i výročí zápas," doplnil obchodně-marketingový ředitel Plzně Jaromír Hamouz s tím, že limitovaná edice 110 výročních dresů půjde do prodeje ve Viktoria shopu.

Koupí Plzeň americký miliardář? Viktorii se rýsuje zajímavá možnost

Bohatý předzápasový program v okolí stadionu začne už v 15.00. Pro fanoušky bude k dispozici pivní zahrádka Gambrinus, kde si budou moci vyzkoušet školu čepování piva či soutěžit o výroční plechovky.

Ve velké fanzóně pak budou na všechny příchozí čekat fotbalové atrakce – bublinový fotbal, obří fotbalové šipky či dětská střelnice a fotbalová školička pod vedením mládežnických trenérů FCVP. V rámci fanzóny pak proběhnou i celkem čtyři autogramiády legend a bývalých hráčů i trenérů klubu. Mezi hosty nebudou chybět František Plass, Zdeněk Michálek, Ivan Bican, Karel Krejčí či Jan Rezek s Romanem Pavlíkem.

„Sto deset let je významné klubové jubileum, proto jsme se rozhodli pojmout i výroční zápas ve velmi slavnostním duchu. Chtěl bych tímto pozvat všechny naše fanoušky a věřím, že si tento den užijí," pozval na výroční utkání generální ředitel klubu a majitel Adolf Šádek.

neu, Sport.cz, Právo

  Slavia - Olomouc dnes 19:00
20211027T19:00:00+0200
Slavia vs. Olomouc
Slavia vs. Olomouc
Slavia
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..