Sor a Zelený měli být vyloučeni, sudí Klíma a Orel mají omezenou delegaci

20. září 2021 16:28 - Praha

Ostravský fotbalista Yira Sor měl být v pátečním zápase 8. kola první ligy v Olomouci (1:1) vyloučen. Druhou žlutou a červenou kartu měl dostat také jablonecký Jaroslav Zelený v nedělním utkání na Spartě (1:1). Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR proto pozastavila sudímu Tomáši Klímovi delegaci na nejbližší tři duely a dalšímu hlavnímu arbitrovi Pavlu Orlovi na dva zápasy.

 

Luděk Peřina, ČTK

Nigerijec Sor v 51. minutě na polovině hřiště stáhnul unikajícího Ondřeje Zmrzlého, ale druhou žlutou kartu nedostal. Klíma v 75. minutě naopak rovnou vyloučil olomouckého Pavla Zifčáka za nebezpečnou hru vysokou nohou proti Jaroslavu Svozilovi.

Třízápasový distanc pro Klímu je nejtvrdším trestem od současné komise rozhodčích, která pod vedením předsedy Radky Příhody funguje od začátku této sezony. "Celá komise nemáme vysvětlení, proč rozhodčí neudělil (Sorovi) druhou žlutou a červenou kartu. Samozřejmě tam pak bylo udělení červené karty (Zifčákovi). My jsme si říkali, že v kontextu utkání byla velmi nešťastná a z tohoto důvodu jsme sáhli po tvrdším trestu," řekl novinářům Příhoda.

Penalta mé hráče srazila dolů, i proto tolik chyb, přiznal po debaklu se Slavií trenér Klusáček

Orel na Letné dohromady rozdal 12 žlutých karet, ale Zeleného za skluz na sparťana Václava Drchala podruhé nenapomenul. "Zdálo se nám, že byl úzkostlivý a karet bylo poměrně dost. Když už dáváte karty od páté minuty, tak musíte držet ten trend až do konce. Zelený měl dostat druhou žlutou a následně červenou kartu," uvedl Příhoda.

Penaltu sudí Berka nařídil správně

Komise souhlasila s verdiktem sudího Ondřeje Berky, který až po upozornění od videorozhodčího Jiřího Adama v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:5) odpískal v 53. minutě pro hosty penaltu za kopnutí Daniela Köstla do Jana Bořila.

"Videoasistent poslal rozhodčímu záběr, podle kterého rozhodčí usoudil, že se jednalo o pokutový kop. Na druhou stranu pokud hráč vystoupí po utkání a řekne, že to byla jeho chyba a že se ho dotknul, nemá cenu se v tom dál pitvat," konstatoval Příhoda.

Rozhodčí Ondřej Pechanec v sobotním utkání Zlín - Slovácko (0:3) správně vyloučil domácího Václava Procházku za surový faul na Lukáše Sadílka ve 24. minutě.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..