Novým trenérem fotbalových Teplic se stal Jarošík

28. září 2021 10:55 - Praha

Novým trenérem fotbalových Teplic se stal podle předpokladů Jiří Jarošík. Bývalý kouč Prostějova nahradil Radima Kučeru, jehož klub odvolal v neděli. V novém realizačním týmu bude také někdejší vynikající prvoligový obránce Tomáš Hunal. Informace v úterý zveřejnily internetové stránky teplického klubu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hlavní trenérem bude Jiří Jarošík, který na Stínadlech strávil žákovskou část své kariéry a se staršími žáky dokonce slavil v roce 1992 mistrovský titul. Následně odešel do Sparty, z níž pak zamířil do Evropy, když působil v CSKA Moskva, Chelsea, Birminghamu, Celtiku Glasgow či Realu Zaragoza. "Teplice teď nejsou v ideálním rozpoložení, ale rozhodně se téhle práce a téhle role nebojím. Všichni uděláme všechno pro to, aby Teplice byly někde jinde," plánuje Jarošík.

V roli kouče byl nejprve asistentem u sparťanského B mužstva, trénoval v Liberci i Ružomberoku, kde pomáhal Davidu Holoubkovi. Jako hlavní trenér byl úspěšný v jiném severočeském klubu - v Ústí nad Labem. Tam si jej vyhlédl slovinský mistr NK Celje, naposledy od léta vedl 1. SK Prostějov. "Jiří Jarošík je velkou osobností českého fotbalu, má v sobě vítěznou mentalitu a získal jako hráč tituly v několika zemích, navíc strávil v Teplicích část své kariéry a pochází z našeho regionu. To jsou všechno atributy, které při naší volbě hrály velkou roli. Věříme, že se mu povede náš tým brzy nastartovat a zvednout ze dna ligové tabulky," říká ředitel FK Teplice Rudolf Řepka.

Asistentem Jiřího Jarošíka bude oblíbenec teplických fanoušků a bývalý nekompromisní stoper Tomáš Hunal, který s Jarošíkem spolupracoval také v Prostějově. "S Hunym nám to v Prostějově klapalo, velkým plusem je, že tu hrál a pro Teplice hodně udělal. Podobně jako byl řízný obránce, tak je řízný i trenér, takže na obránce bude pes," přibližuje nejbližšího spolupracovníka Jiří Jarošík.

Druhý ligový trenér v sezoně padl! Kučera v Teplicích končí, přijde Jarošík?

"Tomáš Hunal je členem Klubu legend FORTUNA:LIGY, současně byl i důležitým článkem teplického týmu v památných pohárových bitvách nebo při výhře v českém poháru 2003. Nyní se sem vrací jako asistent trenéra a my věříme, že se mu bude v této roli dařit tak jako na hřišti," konstatuje Řepka.

V trenérském štábu bude jako trenér brankářů Petar Aleksijević, který s Jarošíkem rovněž působil na lavičce Prostějova. "Děkujeme za vstřícná jednáni s vedením 1. SC Prostějov, jmenovitě Františkem Jurou, který umožnil Jirkovi Jarošíkovi a jeho realizačnímu týmu využít prvoligové nabídky a pro práci v Teplicích jej uvolnil," dodává Řepka.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..