Beauguel vystřelil Plzni výhru. Klokani přemohli Olomouc, Rezek se vrátil gólově

Fotbalisté Plzně budou kralovat Fortuna lize i po 10. kole. Díky dvěma gólům Jeana-Davida Beauguela udolali na svém trávníku Zlín 2:1 a mistrovské Slavii, která má ale odehráno o dva zápasy méně, odskočili na rozdíl pěti bodů. V dalších sobotních zápasech České Budějovice otočily duel s Pardubicemi k vítězství 3:1, Slovácko porazilo Teplice s novým trenérem Jiřím Jarošíkem 3:2, jednu branku hostí dal při návratu do nejvyšší soutěže zkušený Jan Rezek. Bohemians si díky dvěma slepeným gólům z úvodní půle poradili s Olomoucí 2:0. Šlágrem kola je očekávané derby mezi Spartou a Slavií, které vzplane v neděli od 19:00.

Jean-David Beauguel z Plzně se raduje z gólu.

Vedoucí Plzeň doma porazila Zlín už popáté po sobě, ale v souboji s nejhorší ligovou obranou se na výhru nečekaně nadřela a děkovat za ni může především střeleckým schopnostem Jeana-Davida Beauguela, který byl rozdílovým hráčem a vsítil obě branky. Tu první dal hned v úvodu z penalty a vítěznou trefu hlavou zaznamenal v 84. minutě.

Bojovní Ševci se rvali o bod poté, co po čtvrt hodině využil ve vápně trestuhodně volný Vraštil přesného centru, ale v závěru tlaku lídra neodolali. V nejvyšší soutěži prohráli poslední čtyři zápasy a jsou jedenáctí.

Pálí Pavel Bucha z Plzně, brání Cheick Oumar Conde ze Zlína.

Předposlední Teplice vedl poprvé nový trenér Jiří Jarošík, který do sestavy navíc zabudoval zkušeného útočníka Jana Rezka. A byl to právě on, kdo otevřel na hřišti Slovácka skóre, jenže domácí třemi zásahy skóre otočili a slaví další výhru. Teplicím se nepovedlo vyhrát venku už v 15 zápasech v řadě.

Nový trenér Teplic Jiří Jarošík.

Bohemians 1905 inkasovali v předchozích dvou kolech devět gólů, tentokrát ale brankář Bačkovský v Ďolíčku poprvé v sezoně udržel čisté konto. Klokani o své výhře rozhodli už v úvodním dějství, kdy se mezi 23. a 25. minutou trefili Daniel Köstl a Jan Chramosta. Olomouc podruhé za sebou vyšla střelecky naprázdno.

České Budějovice to s Pardubicemi umí: v minulé sezoně je dvakrát porazily 2:0 a vítězství slaví i ve třetím vzájemném utkání. Východočeši, kteří zatím vyhráli jediné z deseti kol, sice vedli, ale v dalším průběhu hry už stříleli přesně jen domácí.