Hora opět hrdinou, Dynamo ale zase dohánělo. První půle? Šílená! láteří

3. října 2021 06:38 - České Budějovice

Podruhé za sebou obstaral v lize vítězný zásah. Před týdnem proti Karviné doháněli fotbalisté Českých Budějovic jednogólový deficit. Na 1:1 tehdy srovnal Van Buren a ještě do pauzy otočil skóre Jakub Hora. V sobotu proti Pardubicím se historie opakovala. Takřka na vlas stejně. Třicetiletý záložník krátce před poločasem dokonal obrat a jeho tým stejně jako proti Slezanům slavil výhru 3:1.

 

Václav Pancer, ČTK

Ke gólu vám ale tentokrát pomohlo i krapet štěstí. Jak jste viděl celou situaci, když jste brankáře Boháče prostřelil a poslal Dynamo do vedení?

Vyrazili jsme do rychlého brejku, já běžel z vlastního vápna, takže už jsem toho měl celkem dost. Ale balon jsem si špatně připravil. Měl jsem tam jít od začátku levačkou, já si míč přebral pravou a ujel mi malinko do strany. Když jsem viděl, jak na mě Boháč běží, tak jsem měl v hlavě myšlenku dát mu to mezi nohy, což se mi podařilo. Akorát jsem to trochu zvedl a on balon škrtl. Ale zapadlo to naštěstí do sítě.

Znovu jste autem rozhodující trefy utkání, což určitě hřeje u srdce. Zkraje sezony vám scházela čísla...

Jo, pro sebevědomí dobré, tohle se ode mě čekalo. Týmu jsem teď pomohl k výhře, i když v některých předchozích zápasech jsem hrál asi líp, ale na to se nikdo neptá.

Brankář Pardubic Marek Boháč po inkasovaném gólu v Českých Budějovicích.

Václav Pancer, ČTK

Vítězství se však pro vás nerodilo vůbec snadno. Pardubice byly v první půli lepší...

Od nás to byl zápas dvou poločasů. Prvních 45 minut bylo od nás šílených, paradoxně jsme ale o půli vedli 2:1. Ale bylo to z naší strany bez pohybu, nasazení, mysleli jsme si, že si zahrajeme v klidu fotbálek, za což nás hned potrestali. Vytvořili si i další šance, ale díky bohu, že jsme to ještě do půle dokázali otočit. Ukázali jsme týmovou sílu, což je na jednu stranu taky důležité. A druhý poločas jsme hráli už tak, jak jsme potřebovali. Nebylo to od nás nic světoborného, ale v druhém poločase jsme už hráli tak, jak jsme potřebovali.

Proběhla o přestávce v kabině bouřka stejně jako v šatně Pardubic?

U nás byla asi ještě větší než u nich, což ale bylo potřeba. Museli jsme si vyříkat některé věci, tohle k tomu patří, to je prostě fotbal. Je dobré, že jsme si to vzali k srdci a druhý poločas už nějak vypadal. Po bouřce jsme se zklidnili. Trenéři nám řekli, že stačí neprohrát druhý poločas a přistoupili jsme k ní úplně jinak než k té první.

Zleva Mick van Buren z Budějovic a Tomáš Čelůstka z Pardubic.

Václav Pancer, ČTK

Zápas se tedy de facto lámal o poločase v kabině?

Zlomily ho dva góly, pro ně to byl podle mě šok, protože cítili, že byli v první půli lepší. Ale jo, dá se říct, že i v kabině o poločase jsme zápas zlomili.

Produktivita Dynama se zvedá. Podruhé v řadě jste nasázeli tři góly...

Víc jsme se uklidnili vepředu. Prvních šest nebo sedm kol jsme chtěli všechno uspěchávat, teď na tom asi čtrnáct dnů vkuse pracujeme a je vidět, co chceme hrát. Padá nám to tam. (úsměv)

jsv, Sport.cz, Právo

  Liberec - Olomouc dnes 16:00
20211023T16:00:00+0200
Liberec vs. Olomouc
Liberec vs. Olomouc
Liberec
Olomouc
  Pardubice - Zlín dnes 16:00
20211023T16:00:00+0200
Pardubice vs. Zlín
Pardubice vs. Zlín
Pardubice
Zlín
  Slovácko - Bohemians 1905 dnes 16:00
20211023T16:00:00+0200
Slovácko vs. Bohemians 1905
Slovácko vs. Bohemians 1905
Slovácko
Bohemians 1905
  Odloženo Karviná - Ostrava
20211023T19:00:00+0200
Karviná vs. Ostrava
Karviná vs. Ostrava
Karviná
Ostrava

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..